Poranne nawyki pielęgnacyjne to klucz do uzyskania zdrowej, promiennej cery. Wykonywane regularnie szybko przyniosą efekty i znacząco poprawią stan skóry. Nie chodzi tu wyłącznie o stosowanie kosmetyków – kompleksowa pielęgnacja to coś więcej. Jak dbać o cerę rano? Do codziennej rutyny dodaj ćwiczenia, zdrową dietę i odpowiednią dawkę nawodnienia. Te proste czynności działają cuda.

Wykorzystaj czas kwarantanny na detoks. Zobacz, co zrobić, by pozbyć się toksyn

Jak dbać o cerę rano? Lista 5 zadań

Zacznij dzień od szklanki wody. Zamiast od razu sięgać po kubek z kawą, najpierw zapewnij skórze odpowiednią dawkę nawodnienia. A jeśli chcesz uzyskać dodatkowe korzyści – dodaj plasterek cytryny i odrobinę miodu. W ten sposób oczyścisz i nawilżysz organizm i wzmocnisz odporność.

Poświęć trochę czasu na dobry trening. Poprzez wysiłek fizyczny i pocenie się toksyny, które gromadzą się w naszym organizmie, zostają wypłukane. To także świetny sposób na zadbanie o sylwetkę i   poprawę krążenia krwi. Wystarczy pół godzinny szybki spacer lub ćwiczenia aerobowe w domu na macie.

Oczyszczaj, tonizuj i nawilżaj – to zasada 3 kroków, która jest niezbędna do tego, by utrzymać skórę w dobrej kondycji. Sięgnij po delikatny żel, który pomoże pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń i sebum. Następnie przetrzyj twarz tonikiem, by zrównoważyć pH skóry, a na koniec zabezpiecz całość kremem, który zapewni odpowiedni poziom nawilżenia.

Nie zapominaj o śniadaniu, nawet jeśli się śpieszysz. To najważniejszy posiłek dnia, dlatego powinno znaleźć się w nim mnóstwo składników odżywczych – wybierz owoce, orzechy, płatki owsiane i warzywne koktajle. To, co jemy odbija się na naszym wyglądzie. Dlatego unikaj szybkich i niezdrowych przekąsek. Do śniadania dodaj także szklankę wody kokosowej lub zielonej herbaty.

Jak dbać o cerę rano? Nie zapominaj o kremie z filtrem. Niezależnie od tego czy jest zima, czy lato – każdego dnia powinniśmy pamiętać o ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Lekki krem zaaplikowany na skórę każdego ranka zapewnia nie tylko odpowiednie nawilżenie, ale przede wszystkim dba, by na skórze nie pojawiły się przedwczesne oznaki starzenia, zmarszczki i przebarwienia.

Dzień Singla: 5 pomysłów na to, jak uczcić swoją samotność