Najprościej rzecz ujmując, afirmacje to pozytywne stwierdzenia lub zdania, które powtarzamy w celu wpłynięcia na świadome i podświadome myśli. Ich celem jest zmiana negatywnych, ograniczających przekonań i zachowań. Wszystko, co manifestuje się w naszym życiu, jest odbiciem naszego sposobu myślenia. Dzieje się tak dlatego, że myśl powoduje określoną postawę, postawa decyduje o określonym działaniu, a ono zmienia naszą rzeczywistość.

Kobiety są bardziej emocjonalne niż mężczyźni? Naukowcy wreszcie obalili ten szkodliwy mit

Jakie są zalety afirmacji?

Wzmacnianie pozytywnego myślenia: Afirmacje mogą pomóc w zmianie negatywnych przekonań na pozytywne, co z kolei może prowadzić do pozytywnych zmian w zachowaniu i podejmowaniu decyzji.

Samorealizacja: Regularne stosowanie afirmacji może pomóc w osiągnięciu celów osobistych i zawodowych, zwiększając pewność siebie i motywację.

Redukcja stresu i lęku: Afirmacje mogą pomóc w redukcji stresu i lęku poprzez kształtowanie bardziej optymistycznego sposobu myślenia.

Wpływ na podświadomość: Powtarzanie afirmacji może wpływać na podświadomość, co może prowadzić do trwałych zmian w sposobie myślenia i reagowania na różne sytuacje.

Indywidualne dostosowanie: Afirmacje są najskuteczniejsze, gdy są spersonalizowane i odnoszą się do konkretnych potrzeb i celów osoby je stosującej.

Mimo to istnieje 5 afirmacji, które może manifestować każdy z nas. To dobry początek, by nauczyć się pozytywniejszego sposobu myślenia.

„Jestem silny/a i zdolny/a do pokonywania wszelkich wyzwań”.
„Codziennie staję się lepszą wersją siebie”.
„Wszystko, czego potrzebuję do sukcesu, znajduje się we mnie”.
„Akceptuję siebie i wartościuję to, kim jestem”.
„Myślę pozytywnie i tworzę dla siebie wspaniałe i udane życie”.

Pamiętaj, że skuteczność afirmacji zależy od regularności ich praktykowania oraz głębokiego przekonania w ich prawdziwość.

Wyczytaj prawdę o sobie z odcisku swoich ust