Przeciętny człowiek pierze pościel zaledwie co dwa tygodnie. 1 na 3 osoby robi to tylko raz w roku! I choć trudno w to uwierzyć warto przeczytać, co na temat prania pościeli mają do powiedzenia eksperci, gdyż jak widać, nie jest to oczywiste.

Przeciętny człowiek pierze pościel raz na dwa tygodnie, co jest dobry początkiem, ale niestety w kwestii higieny może nie wystarczać. W łóżku spędzamy naprawdę dużo czasu, dlatego pościel należy prać przynajmniej raz w tygodniu, zwłaszcza w miesiącach letnich. Na pościeli osadza się nie tylko pot i zanieczyszczenia z ciała, ale i pyłki i kurze, które pościel zbiera w miesiącach ciepłych.

Jak mieszka Klaudia Halejcio? Oto jej apartament w stylu Pinteresta

Sonda

Pranie pościeli

Jak często zmieniasz pościel?

Dlaczego pranie pościeli raz w tygodniu jest ważne?

Eksperci z ekologicznej pralni Oxwash twierdzą, że pranie pościeli to absolutna podstawa. „Każdej nocy ciało organizm zrzuca miliony komórek skóry i około 200 ml potu. Śpisz z partnerem? Statystyka się podwaja. Kombinacja martwego naskórka i potu oznacza, że w pościeli chętnie mnożą się roztocza”. – wyjaśniają eksperci. „Na pewno nie w moim łóżku”, pomyślisz. Nic bardziej mylnego. W czterech na pięć domów poziom roztoczy jest alarmujący. To szkodliwe nie tylko dla alergików.

Brudne poszewki i prześcieradła sieją spustoszenie na skórze. Powodują trądzik oraz inne problemy skórne. Bakterie na prześcieradłach to naprawdę nie przelewki!

Ile czasu zajmuje uleczenie złamanego serca? Naukowcy policzyli to co do dnia