Czym jest laminowanie?

Jest to pokrywanie włosów warstwą ochronną, która zabezpieczy je przed czynnikami zewnętrznymi. Wygładzi je i nada im blask. Jest to idealna ochrona bez silikonu. Idealna nie tylko dla osób z prostymi, lecz również kręconymi włosami. Dostarcza proteiny, odżywia. Niestety, laminacja galaretką ma jeden minus: osoby, które nie używają produktów odzwierzęcych, będą musiały zamienić galaretkę na np. agar agar.

Sposoby na silne i błyszczące włosy. Czy wiesz, że powinnaś myć je odżywką?

Przygotowanie mieszanki do laminowania

Możemy wybrać dowolną galaretkę, pamiętajmy jednak, że każda z nich ma barwnik, który może być delikatnie widoczny. Mieszamy ze sobą trzy łyżki proszku, trzy łyżki gorącej (ale nie wrzącej!) wody oraz tyle samo odżywki do włosów. Produkty mieszamy. Aby uzyskać jednolitą mieszankę, podgrzewamy ją w kąpieli wodnej. Na włosy możemy nałożyć ciepły produkt.

9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

Krok po kroku

Włosy myjemy porządnie na całej długości, następnie odsączamy je i rozczesujemy, gdy są wilgotne. Produkt nakładamy na długość włosa, nie zaczynamy od skóry głowy. Gdy włosy będą w całości pokryte produktem, chowamy je w czepek. Mieszankę trzymamy 40 minut, następnie spłukujemy ją letnią wodą. Efekt powinien utrzymać się przez 3-4 mycia.