Tłuste włosy są jak tłusta skóra – dla niektórych z nas jest to coś, czego nie da się zaakceptować. Dlatego robimy wszystko, by fryzura była pełna objętości, a nasze samopoczucie pozostawało na dobrym poziomie.

Podczas, gdy wszyscy podejmujemy różnorodne środki ostrożności, które mają nam zagwarantować to, że nasze włosy na dłużej zachowają objętość i świeżość, czasami zdarza się tak, że są one po prostu tłuste, bez względu na to, co robimy.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ POWIĘKSZYĆ USTA DOMOWYM SPOSOBEM? TEN PRZEPIS NA POMADKĘ JEST GENIALNY!

Jeśli myślisz, że nie ma już wyjścia z tej sytuacji, a jedynym lekarstwem na wiecznie obciążone włosy jest suchy szampon w torebce, sprawdź te 3 nieoczywiste przyczyny takiego stanu:

Pierwszym czynnikiem, przez który prawdopodobnie Twoje włosy przetłuszczają się szybciej, są hormony. Nie od dziś wiadomo, że tabletki antykoncepcyjne mają istotny wpływ na ich produkcję. Zmiany te bardzo często wiążą się także z nadmiernie wytwarzanym sebum. Jeśli zauważyłaś, że od czasu przyjmowania antykoncepcji, skóra głowy szybciej się przetłuszcza skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Gorące, wilgotne powietrze również ma wpływ na kondycję naszych włosów – taka pogoda powoduje, że skóra głowy produkuje więcej sebum. W tym czasie najlepiej jest po prostu bardziej zadbać o ich wygląd i zwiększyć częstotliwość ich mycia.

ZOBACZ TEŻ: MASZ PRZEBARWIENIA POD PACHAMI? ZOBACZ, JAK ROZJAŚNIĆ JE DOMOWYM SPOSOBEM!

Jeśli chcesz na dłużej cieszyć się objętością i świeżością swoich włosów zastosuj dietę bogatą w witaminę B, która zapobiega nadmiernej produkcji sebum. Zmiana nawyków żywieniowych może pomóc Ci wygrać walkę o piękne włosy, które pozostaną takie na dłużej!

Co Wy na to?