Puszące się włosy potrafią być naprawdę dużym problemem. Jeśli masz włosy kręcone lub falowane to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie jest Ci on obcy. Podobnie ma się rzecz u właścicielek wysokoporowatych włosów. Na szczęście istnieje kilka trików, które możemy zastosować.

Poznaj problem

Przede wszystkim znajdź przyczynę puszenia się włosów. Może odpowiadać za nie genetyka lub nasze błędy pielęgnacyjne, koloryzacja i stylizacja. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do puszczenia się oznacza to, że pora zabrać się za ich odżywienie. Postaraj się wyeliminować stylizowanie na ciepło oraz rozjaśniającą koloryzację.

Co włosy mówią o Twoim zdrowiu? Wyczytasz z nich bardzo wiele

Nie spłukuj gorącą wodą i nie pocieraj

Gdy myjesz włosy, staraj się produkty zmywać zimną wodą. Pozwoli to domknąć łuski włosa, przez co będą się one mniej puszyć. Staną się gładkie i błyszczące. Gdy włosy będą czyste, nie osuszaj ich ręcznikiem i nie pocieraj nim skalpu! Właśnie to je niszczy. Najlepiej weź stary, bawełniany t-shirt i delikatnie odciskaj końcówki włosów.

Szampon i odżywka

Zwracaj uwagę na składy produktów, po które sięgasz. Mówi się, że używane raz na jakiś czas silikony nie są takie złe, jednak na dłuższą metę są dla naszych włosów szkodliwe. Formuły z dodatkiem silikonów wbrew pozorom bardzo często mają składniki wysuszające. Dlatego uważnie czytaj etykiety. Najlepiej postawić na naturalne, delikatne szampony i odżywcze maski.

Olejowanie

Świetnym sposobem na odżywienie jest olejowanie włosów, zwłaszcza jeśli są one bardzo zniszczone. Zacznij od produktów przeznaczonych do włosów wysokoporowatych. Oleje pomogą też obciążyć włosy, dzięki czemu uzyskamy gładki i błyszczący efekt.

Rozjaśnione włosy bez użycia farby. 3 naturalne metody, które możesz zastosować w domu

Nie stylizuj włosów na ciepło

Wiem, że susząc włosy ciepłym powietrzem lub używając prostownicy możemy uzyskać piękny, gładki efekt, ale jest on tylko chwilowy. Gorąco niszczy włosy. Osłabia je i sprawia, że są jeszcze bardziej wysuszone. Natomiast jeśli sytuacja zmusi Cię do wystylizowania włosów, użyj kosmetyku termoochraniającego.

Nie szczotkuj

Wysuszone włosy najlepiej przeczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Unikaj tych wykonanych z plastiku, najlepiej sprawdzą się drewniane.