Krótkie włosy to niezaprzeczalnie jeden z największych trendów 2019 roku. Niemal codziennie któraś z hollywoodzkich gwiazd pokazuje się w nowej, krótkiej fryzurze – a jest nią oczywiście klasyczny już bob. Jeśli więc i Ty zastanawiasz się nad zdecydowanym cięciem, mamy sposób na to, jak sprawdzić czy krótkie włosy będą do Ciebie pasować.

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ POMYSŁU NA LEKKIE ROZJAŚNIENIE WŁOSÓW? WYPRÓBUJ THE MALLEN STREAK

Przygotuj linijkę, ołówek i lusterko – zaczynamy! Stań przed lustrem i upewnij się, że widzisz bok swojej twarzy. Następnie trzymaj ołówek poziomo przy twarzy w taki sposób, by dotykał podbródka. Teraz chwyć za linijkę i umieść ją pod uchem. Kiedy będziesz w tej pozycji wystarczy wykonać ostatnią czynność – zmierzyć odległość między dolną częścią ucha, i ołówkiem.

Idealna proporcja powinna wynosić mniej niż 57 mm. Według Gilesa Robinsona z John Frieda chodzi o to, że przy doborze krótkich fryzur, pod uwagę powinno brać się nie sam kształt twarzy, ale właśnie układ szczęki.

Oczywiście jest to tylko ogólna zasada, którą można potraktować jako małą wskazówkę, a w rezultacie to Ty decydujesz czy chcesz boba, loba czy długie włosy do pasa. Jeśli jednak skłaniasz się ku pierwszej z wymienionych opcji – mamy już przegląd najlepszych fryzur i koloryzacji przygotowanych specjalnie dla krótkich cięć.

ZOBACZ TEŻ: SELF-HAIR TO NOWY GORĄCY TREND, KTÓRY ZAPEWNI CI PIĘKNE I LŚNIĄCE WŁOSY

Spróbujecie tej sztuczki?