Jeśli chcesz, by Twoje włosy wyglądały zdrowo przez te wszystkie zimowe miesiące nie wystarczy tylko używać odżywki, a w razie większych mrozów zakładać czapkę. Zimowa pielęgnacja oznacza o wiele więcej. Poznaj złote zasady, dzięki którym Twoje włosy będą w dobrej kondycji na wiosnę.

ZOBACZ TEŻ: NOWA KONTROWERSYJNA TEZA. DOBIERANIE FRYZURY DO KSZTAŁTU TWARZY TO PRZEŻYTEK

Splątane pasma po przyjściu do domu? Aby rozwiązać ten problem potrzebna będzie cierpliwość i szeroki grzebień. Ważny jest również kierunek rozczesywania – zacznij od końcówek i kieruj się ku górze. Wiele osób popełnia błąd i rozczesuje włosy od nasady, a to powoduje, że splątane kosmyki przesuwają się na środek i trudniej jest je rozczesać.

Gorące prysznice to wbrew pozorom nie najlepszy pomysł na zimowe wieczory i ta sama zasada dotyczy włosów. Zawsze kończ mycie włosów letnią wodą, pomaga to domknąć łuski włosów, a przez to chroni przed uszkodzeniami.

Kolejna zasada – oczyść i nawilżaj (skąd my to znamy?) Włosy tak jak skóra potrzebują tych dwóch podstawowych czynności. Najpierw umyj delikatnym szamponem a potem nałóż odżywkę, ale pamiętaj, by przynajmniej raz w tygodniu zainwestować w bardziej intensywny zabieg. Zainwestuj w dobrą maskę i wybierz jeden dzień w tygodniu, w którym będziesz poświęcać na tę czynność.

ZOBACZ TEŻ: HIT! BĄBELKOWE WARKOCZE! TA UROCZA FRYZURA ZALEWA INSTAGRAM

I pamiętaj: mniej znaczy więcej. Choć może się wydawać, że więcej odżywki może dać lepszy efekt, to nie do końca prawda. Może to spowodować obciążenie włosów i ich szybsze przetłuszczanie. Przed nałożeniem produktu dobrze jest rozprowadzić go w dłoniach i dopiero wtedy nałożyć na włosy.

Zainwestuj w zabieg typu Olaplex, aby wzmocnić włosy. To pomoże załagodzić wszystkie zimowe szkody i używanie urządzeń termicznych.

Przesuszone włosy gorzej się rozczesują i są podatne na uszkodzenia, dlatego jeśli chcesz uniknąć splątanych pasm, najlepiej zwiąż włosy w niezbyt ciasny kucyk.