Od jakiegoś czasu zauważyłaś, że z twojej głowy, mówiąc potocznie, trochę się… sypie? W dodatku skalp wygląda jakby był podrażniony, a momentami wręcz swędzi? Idziemy o, nomen omen, głowę, że pierwsze o czym pomyślałaś to łupież. Owszem, objawy są bardzo podobne, ale nie każde łuszczenie się naskórka oznacza łupież. Bardzo często jest to po prostu objaw tego, że jesteś właścicielką wrażliwego skalpu. Aby potwierdzić to w 100% należałoby wykonać badanie mykologiczne – jeśli masz taką możliwość, poddaj się mu.

A co, jeśli w twojej okolicy nie wykonuje się tego typu analiz? Zacznij od dokładnego dbania o skórę głowy, bo… kompletnie ją pomijałaś, prawda? Myjesz włosy, nakładasz na nie odżywki, maseczki i sera, ale skóra głowy została przez ciebie całkowicie zapomniana. A piękno kosmyków zaczyna się właśnie tam – na, a właściwie w, skórze głowy.

ZOBACZ TEŻ: OTO DLACZEGO NIGDY NIE POWINNAŚ ZOSTAWIAĆ MOKRYCH WŁOSÓW PO PRYSZNICU

Szampon stymulujący skalp

Większość z nas podchodzi do szamponu po macoszemu, z nastawieniem, że ma on tylko i wyłącznie oczyścić włosy z brudu, a za pielęgnację odpowiadają wspomniane już tutaj odżywki, maseczki, sera itp. Ale jest to błędne podejście – szampon także dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. Takie, które dbają o skalp też istnieją!

Olejek

Twoim głównym zadaniem jest odżywić i nawilżyć przesuszoną skórę głowę. Przynajmniej raz na tydzień traktuj ją specjalnym olejkiem – tak, takie do skóry głowy też kupisz bez najmniejszego problemu.

ZOBACZ TEŻ: PROSTUJ I PIELĘGNUJ. SPRAWDŹ JAK UZYSKAĆ EFEKT GŁADKICH WŁOSÓW BEZ UŻYCIA CIEPŁA

Ogranicz ilość kosmetyków do minimum
Dlaczego? Less is more. W tym przypadku także. Być może skóra głowy zareagowała przesuszeniem, bo maltretowałaś ją zbyt dużą ilością kosmetyków? Bardzo, ale to bardzo możliwe!

Masażer do głowy

Kosmetyki kosmetykami, ale czym najlepiej pobudzić krążenie? Oczywiście masażerem. To gadżet, który kosztuje kilkanaście złotych, a efekty po jego stosowaniu są niesamowite!