Bez względu na to z jakich produktów korzystasz, większość z nas przyzwyczaiła się do umycia włosów w ten sam sposób: najpierw oczyszczanie szamponem, a potem odżywka. A co powiesz na to, by zmienić kolejność stosowania tych kosmetyków?

Okazuje się, że ta niepozorna zmiana, może przynieść naprawdę dobry efekt. Nakładanie odżywki przed szamponem doskonale nadaje się do odżywienia cienkich włosów, bez ich obciążania – wyjaśnia Nina Dimachki, dyrektor artystyczny Keraste. Takie działanie pomoże również w równomiernym rozprowadzaniu szamponu – dodaje.

ZOBACZ TEŻ: NIEUSTANNIE SWĘDZI CIĘ SKÓRA GŁOWY? OTO POWODY, DLA KTÓRYCH MOŻE SIĘ TAK DZIAĆ

Ta metoda sprawdzi się nie tylko w przypadku cienkich włosów, również dla osób z szybko przetłuszczającymi się włosami takie rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne.

Istnieje kilka dobrych praktyk, jeśli chcesz rozpocząć takie działanie. Zazwyczaj nakładamy naszą odżywkę mniej więcej od uszu aż po końcówki włosów. Nina Dimachki radzi, by aplikować odżywkę od nasady aż po końce włosów, jeśli robisz to przed szamponem. I tak oczyścisz swoje włosy i zmyjesz nadmiar produktu szamponem, więc nie będą one obciążone ani tłuste .

Jeśli myjesz włosy dwa razy, specjalista radzi, by zamiast tego spróbować nałożyć i spłukać odżywkę tak jak szampon. Dzięki temu włosy dostaną dodatkową porcję nawilżenia i odżywienia.

ZOBACZ TEŻ: NIEBYWAŁY TREND W MAKIJAŻU OKA, KTÓRY W 2019 ROKU BĘDZIE NOSIŁA KAŻDA Z WAS

Spróbujecie?