Olejowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który dogłębnie odżywia i nawilża włosy. To jeden z najprostszych sposobów na szybką regenerację, którą każda z nas może przeprowadzić samodzielnie w domu. Ale czy słyszałaś o miodowaniu włosów? To alternatywa olejków, która może Cię zaskoczyć.

Maseczka do włosów dla szatynek – wzmocni kolor i doda blasku

Czym jest miodowanie włosów?

To domowy zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Podobnie jak w przypadku olejowania pomaga odżywić włosy, dodać im miękkości i dogłębnie je nawilżyć. Miód mieszamy z ulubioną odżywką do włosów (najlepiej wybrać lekką formułę, która nie obciąży zbytnio pasm) i nakładamy jak olejek – na suche lub wilgotne pasma.

Najlepiej sprawdzi się miód o płynnej konsystencji – ułatwi nakładanie maseczki na pasma. Jeśli jednak pozostaje w stałej formie, możesz go lekko podgrzać w kąpieli wodnej.

Miód ma przede wszystkim działanie silnie nawilżające i lekko rozjaśniające włosy. Oprócz tego sprawia, że pasma nabierają połysku i są wyraźnie wygładzone.

Miodowanie włosów jest szczególnie polecane w przypadku puszących się włosów oraz jako kuracja na suche i łamliwe kosmyki.

Redakcyjny przegląd szamponów do włosów przetłuszczających się

Miodowanie włosów – na czym polega zabieg

To bardzo prosty zabieg, ponieważ do jego przeprowadzenia potrzebujemy jednynie dobrej jakości miodu i odżywki. Mieszamy je w proporcji 1:1 i nakładamy na włosy – pasmo po paśmie. Najlepiej jest przygotować maseczkę o gęstej konsystencji, ponieważ ułatwi to aplikację i sprawi, że nie będzie spływać z włosów. Kiedy wszystkie pasma będą pokryte mieszanką, nakładamy czepek i ręcznik. Po upływie godziny możemy spłukać całość i umyć włosy szamponem.

Miodowanie włosów – efekty

Już po pierwszym zabiegu powinnyśmy zobaczyć różnicę w wyglądzie. Włosy mniej się puszą i są przyjemnie gładkie i miękkie w dotyku. Miodowanie włosów najlepiej jest przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu. Po upływie miesiąca zauważymy już, że włosy mają zdrowy połysk, końcówki są mniej rozdwojone, a włosy odzyskały sprężystość i są wyraźnie nawilżone.