Jesień to trudna pora roku dla naszych włosów. Wilgotne powietrze, wiatr i deszcz nie są sprzymierzeńcami jeśli chodzi o ich włosów. Puszące, niesforne kosmyki trudno ujarzmić, nawet wówczas, gdy regularnie wykonujemy olejowanie i stosujemy wygładzające kremy. Sposobem, który może pomóc nam w wygładzeniu pasm, ale także dodaniu im nawilżenia i odżywienia jest keratynowe prostowanie włosów.

Domowa sauna na włosy – zabieg głębokiego nawilżenia i regeneracji po lecie

Keratynowe prostowanie włosów – komu polecany jest zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów to nie tylko sposób na to, by wygładzić pasma i ułatwić ich codzienną stylizację. Zabieg ten jest przeznaczony również dla wszystkich, którym zależy na odbudowie pasm, nawilżeniu i dostarczeniu im cennych składników, dzięki którym pozostaną gładkie, miękkie w dotyku i lśniące.

Keratynowe prostowanie jest więc świetnym rozwiązaniem dla przesuszonych i matowych pasm. Jesień to szczególnie korzystna pora roku na wykonanie zabiegu. Włosy po lecie często są pozbawione blasku, łamliwe i przesuszone. Dlatego tak ważne jest, aby przygotować je na chłodniejsze temperatury i inne szkodliwe czynniki zewnętrze. Zabieg keratynowy sprawi, że włosy odzyskają lepszą kondycję. Staną się miękkie i wygładzone.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów

Keratynowe prostowanie jest polecane osobom, których włosy są osłabione, matowe i łamliwe. Efekt gładkich i lśniących włosów utrzymuje się od trzech do pięciu miesięcy. Całość nie jest skomplikowana. Na początku myjemy włosy specjalistycznym szamponem, który dokładnie oczyści pasma. Następnie suszymy włosy i nakładamy keratynę. Preparat spłukujemy po odczekaniu około 30 minut. Na koniec osuszamy kosmyki i prostujemy. Całość trwa około dwóch godzin. Zabieg możemy przeprowadzić w domu lub salonie fryzjerskim.

Łamliwe i wypadające pasma? Winny może być sposób, w jaki myjesz włosy. Sprawdź jak zrobić to dobrze

Zadaniem keratyny jest wygładzenie włosów poprzez wypełnienie ubytków w strukturze włosów. Warto jednak pamiętać o tym, że z każdym myciem włosów i podczas ich stylizacji keratyna zaczyna się wypłukiwać. Dlatego też, aby efekt gładkich i lśniących pasm utrzymał się przez długi czas, warto jest powtórzyć zabieg. Ważną kwestią jest także sama pielęgnacja. Po zabiegu keratynowego prostowania należy zwrócić uwagę na skład kosmetyków. Styliści fryzur polecają specjalistyczne preparaty, które nie zawierają w sobie soli, alkoholu i innych składników, które mogłyby spowodować szybsze wypłukiwanie się keratyny.