Suszarka staje się niezbędnym narzędziem, gdy tylko temperatura na dworze zaczyna się obniżać. W końcu wyjście na dwór w mokrymi włosami przy takiej pogodzie to proszenie się o chorobę. Ale traktowanie ich gorącym powietrzem z suszarki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Problem nie kończy się tylko na jej użyciu, drugim niebezpieczeństwem czyhającym na nasze włosy są szczotka i grzebień!

ZOBACZ TEŻ: JAK KECZUP POMIDOROWY DZIAŁA NA WŁOSY? MY TEŻ TEGO NIE WIEDZIAŁYŚMY

Nie chodzi oczywiście o to, by zupełnie zrezygnować z ich stosowania, ale podczas suszenia włosów te akcesoria mogą wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku.

Mokre pasma włosów są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego używanie szczotki i grzebieni może jeszcze bardziej je osłabić. Na szczęście odpowiedź na ten problem ukryta jest w książce Luke’a Hershesona Great Hair Days . I prawdę mówiąc nie chodzi tylko o zminimalizowanie uszkodzeń, ale też o skrócenie czasu suszenia włosów o ponad połowę!

Technika Naked-blow dry polega na tym, by zamiast szczotki i grzebienia użyć dłoni. Chodzi o to, by delikatnie rozczesać pasma, bez obawy o ich uszkodzenie. Ustaw temperaturę suszarki na najniższy poziom i zacznij delikatnie rozplątywać wilgotne włosy. Może wydać Ci się to dziwne, ale manewrowanie dłońmi podczas suszenia spowoduje, że nadrobisz różnicę prędkości.

Jeśli Twoje włosy są długie i gęste, przedziel je najpierw na kilka równych pasm i rozpocznij suszenie. Pamiętaj, by równomiernie rozprowadzać strumień ciepłego powietrza na całej długości pasm i w międzyczasie używaj swoich palców jak grzebienia.

ZOBACZ TEŻ: CHOCOLATE LILAC TO KOLEJNY HIT WIOSENNEJ KOLORYZACJI! JUŻ ROBI SPORO ZAMIESZANIA

Proste, prawda?