Niczym niezwykłym nie są różniące się od siebie fryzury modelek przechadzających się po wybiegu. Ale żeby każda z nich miała inny kolor włosów? Tego jeszcze nie było. Marc Jacobs na pokazie kolekcji wiosna-lato 2019 przefarbował włosy aż trzydziestu pięciu modelek, aby stworzyć looki inspirowane latami 60.

Fryzjer Josh Wood miał ręce pełne roboty, ale znalazł czas na udzielenie wywiadu magazynowi Harpers Bazaar.

To największy projekt, nad którym kiedykolwiek pracowałem. Nigdy nie farbowałem na tak dużą skalę. Jestem dumny z modelek, które wyraziły na to zgodę.- powiedział Wood, ściągając rękawiczki do farbowania.

ZOBACZ TEŻ: CODZIENNIE TYSIĄCE KOBIET CHCE FARBOWAĆ SWOJE WŁOSY NA TEN KOLOR!

Pastelowe odcienie, które wkradły się na wybieg, są początkiem kolorowej rewolucji. Wykreowane na wzór gwiazd filmowych, nie są wulgarne, ale wyrafinowane, dojrzałe, antyjednorożcowe. To trend dla kobiet, które chcą uzyskać w swoim życiu trochę koloru i niekoniecznie wpisują się w rynek młodzieżowych koloryzacji.

Modelki nie zawsze były tak chętne do farbowania włosów. Co się zmieniło. To wpływ Instagrama-tłumaczy Wood. Każdego dnia ludzie przechodzą metamorfozy i pokazują je w mediach społecznościowych– dodaje. Do pastelowych odcieni dopasowano makijaż, który wizażystka Diane Kendal wykonała kosmetykami Marc Jacobs Beauty.

ZOBACZ TEŻ: COOL TONED BALEYAGE – IDEALNA KOLORYZACJA DLA CIEMNYCH WŁOSÓW. DODAJ IM GŁĘBII!

Co o tym sądzicie?