Wizyta u stylisty włosów wiąże się z pewną dozą niepewności. Szczególnie wtedy, gdy celem jest skrócenie pasm i uzyskanie nowego wyglądu. Istnieje pewne ryzyko, że coś może pójść niezgodnie z planem. Aby zminimalizować wątpliwości warto zdecydować się na tzw. strzyżenie na sucho. Czym właściwie jest ta technika i jakie są jej zalety?

Aktorka z serialu „Stranger Things” powinna zrobić sobie operację plastyczną? Ten filmik na Tik Toku rozwścieczył fanów serialu

Strzyżenie na sucho – dlaczego warto?

Ta technika cięcia włosów ma wiele zalet. Nie tylko pomaga w obserwowaniu, jak kształtuje się ostateczny wygląd włosów, ale może również pomóc w zauważeniu uszkodzonych pasm i rozdwojonych końcówek w trakcie pracy z nożyczkami.

Strzyżenie falowanych , kręconych lub kręconych włosów, gdy są mokre, jest w rzeczywistości o wiele trudniejsze niż strzyżenie prostych włosów – dzieje się tak dlatego, że nie jesteś w stanie powiedzieć, gdzie opadną loki, gdy twoje włosy wyschną po ich stylizacji.

Kolejną zaletą jest to, że przycinając grzywę na sucho, Twój stylista będzie w stanie dokładnie określić, ile włosów należy odciąć, a także stworzyć naprawdę precyzyjny wygląd – a wszystko to bez czekania na wysuszenie włosów, aby zobaczyć efekt końcowy.

Strzyżenie na sucho to także oszczędność czasu. Dzięki tej technice cięcia nie musisz spędzać długich godzin w salonie. Pominięcie fazy mycia, kondycjonowania i suszenia włosów oznacza, że ​​szybciej zejdziesz z fotela fryzjerskiego.

Jedna z głównych zalet strzyżenia na sucho? Możesz zobaczyć, jak Twój nowy wygląd „ożywa” i kształtuje się w czasie rzeczywistym. Niezależnie od tego, czy prosisz fryzjera o zmianę stylizacji, czy po prostu szukasz standardowego podcięcia końcówek, od razu możesz zobaczyć, jak będzie wyglądać gotowy styl.

szampon zwiększający objętość włosów Anwen
1

Szampon zwiększający objętość włosów

Anwen

34,99 ZŁ

Kup teraz
szampon
2

Szampon do włosów świeżość i objętość

Revoss

17,99 zł

Kup teraz
szampon onlybio
3

Szampon balansujący

OnlyBio

22,99 zł

Kup teraz