Piękne, lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Jeszcze do niedawna wydawało się, że taki efekt można osiągnąć jedynie przy poprawkach w popularnych programach graficznych bądź za pomocą drogich kosmetyków. I wtedy zrobiło się głośno o tzw. efekcie “szklanych włosów” (z ang. Glass hair). Gwiazdy dumnie prezentowały ten trend na czerwonych dywanach i rozpływały się w zachwytach nad nim w wywiadach. Chciałabyś też spróbować, ale w sumie to… nie bardzo wiesz jak się za to zabrać? Podpowiadamy!

ZOBACZ TEŻ: GLASS HAIR, CZYLI NAJNOWSZY TREND FRYZJERSKI, KTÓRY POKOCHAŁY GWIAZDY!

Glass hair to dopracowane i wychuchane proste włosy, które dają efekt jedwabiście gładkiej kaskady włosów. Ostre cięcie przy krótkich fryzurach takich jak bob czy lob tylko potęguje jego widoczność. To jeden z obecnie najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich na świecie.

Jak się go uzyskuje?

Połysk, który widzimy na włosach po zabiegu, jest uzyskiwany za pomocą produktów wygładzających, prostownicy oraz pigmentu z nabłyszczaczem. Dokładnie w tej kolejności. Dzięki temu włosy mają zdrowy i piękny połysk, który utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Najważniejszy jest oczywiście nabłyszczacz, który warto wybrać z osobą doświadczoną w temacie – powinien pasować zarówno do koloru włosa, jak i jego struktury.

Jak najbardziej! Wiele kobiet udaje się na koloryzację by odświeżyć włosy i nadać im blasku – to samo uzyskasz za pomocą kilku odpowiednio dobranych kosmetyków nawet we własnej łazience. Warto też wiedzieć, że efekt szklanych włosów może zarówno przyciemnić, jak i rozjaśnić kolor!

Jak długo trwa taki zabieg u fryzjera?

Wszystko zależy od długości i grubości włosia, jednak przeważnie jest to w okolicach 30 do 50 minut. Wpływ na uzyskanie efektu ma również poziom porowatości włosa.

Po czym poznać, że zabieg się udał?

Im bardziej błyszczą włosy i im dłużej utrzymuje się efekt – tym większa gwarancja, że użyto najlepszych kosmetyków i oddałaś się w odpowiednie ręce (jeśli zabieg wykonywałaś w profesjonalnym salonie fryzjerskim). Domowy przeważnie utrzymuje się kilka dni.

ZOBACZ TEŻ: Fryzura, w której każda dziewczyna będzie wyglądać bosko

Jak zrobić to samodzielnie w domu?

W drogeriach nie brakuje produktów do uzyskiwania glass hair także z tym nie powinnaś mieć zupełnie problemu. Pomijaj raczej te apteczne, ponieważ mogą mieć za dużo pigmentu, który później jest bardzo trudny w wypłukaniu. A i pamiętaj o odżywce!