Gumka do włosów gumce do włosów nierówna. Tego typu akcesoria już dawno przestały być jedynie elementem ozdobnym, a stały się częścią pielęgnacji. Nagle pojawiły się scrunchies. Z początku były jedynie zabawnym elementem, który miał nam przypominać lata 90., jednak bardzo szybko okazało się, że włosomaniaczki podchwyciły ten trend. Czy faktycznie scrunchies dbają o nasze włosy?

Chignon – zmysłowe upięcie włosów, które pokochały Francuzki

Szkodliwe akcesoria

Oczywiście gumki do włosów wciąż stanowią genialny element ozdobny fryzury – na rynku dostępnych jest mnóstwo przeróżnych modeli – z kokardkami, koralikami, perełkami… Co nam jednak po tych ozdobach, kiedy podczas ściągania wyrywają nasze włosy lub są na tyle ścisłe, że je łamią? W zakupach warto kierować się nie tylko estetyką, ale też myślą o bezpiecznym upinaniu włosów. Takim małym odkryciem były sprężynkowe gumki, które zrewolucjonizowały podejście do upinania włosów. To właśnie one pokazały nam, że ściąganie włosów gumką nie musi być bolesne. Wszystko dzięki równemu rozdzieleniu nacisku na pasma. Mimo genialnego działania, sprężynki nie były tak ozdobne, prezentowały się dość minimalistycznie. Kiedy na rynku pokazały się scrunchies, wsłosomaniaczki z miejsca je pokochały.

Romantyczne i proste do wykonania upięcia włosów – sprawdzą się nie tylko na walentynki

Scrunchies przepisem na piękne upięcia

Gumka do włosów jest bardzo praktycznym gadżetem. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie pasm w ryzach, aby nie plątały się i nie były bezpośrednio narażone na czynniki atmosferyczne (np. słońce czy wiatr). W scrunchie pomiędzy włosami a gumką istnieje bariera w postaci miękkiego materiału. Nie wyrywa ona włosów ani nie odgniata się, gdyż jej nacisk jest minimalny. Oczywiście musisz uważnie ją wybierać, gdyż podobnie jak w przypadku sprężynek, i tu mogą trafić się buble. Przede wszystkim sprawdź gumę, która znajduje się wewnątrz materiału. Czy mocno rozciąga się, czy jest zwarta, czy raczej sztywna. Istotny jest też materiał zewnętrzny. Odpuść cekiny lub kamyki w metalowych oprawkach – będą haczyć i wyrywać kosmyki. Najlepiej sprawdzą się te, które wykonane są ze śliskiego materiału, takiego jak np. satyna. A przy okazji mają one przepiękne wzory, które uratują nawet najgorszy dla Twoich włosów dzień.