Dla wrażliwej, przesuszonej cery woda micelarna jest wybawieniem podczas codziennego demakijażu i oczyszczania skóry twarzy. Ten łagodny środek zmywa zanieczyszczenia a jednocześnie nie pozostawia uczucia ściągnięcia i nie pozbawia skóry naturalnych olejków. Wiele osób z suchą i podrażnioną skórą głowy szuka sposobu na złagodzenie objawów i delikatne oczyszczenie skalpu. Woda micelarna, w której składzie nie znajdziemy ostrych siarczanów, może pomóc w regulacji sebum oraz delikatnym odświeżeniu i usunięciu zanieczyszczeń.

Micele, czyli główny składnik wody micelarnej, to mikroskopijne cząsteczki o kulistym kształcie zbudowane z części wodnej i tłuszczowej, które po nałożeniu na skórę działają jak środki powierzchniowo czynne, skutecznie i delikatnie usuwając wszystkie zanieczyszczenia: seum, pot i resztki kosmetyków. Dzięki łagodnemu działaniu mogą być stosowane także do skóry głowy. To bardzo delikatna metoda oczyszczania. Micele przyciągają brud i bakterie, bez usuwania wilgoci z włosów lub skóry.

Mycie włosów samą wodą. Czy to ma sens? Jakie są korzyści z mycia włosów bez szamponu?

Woda micelarna na włosy: kto powinien skorzystać z tej metody?

Metoda ta przyniesie wiele korzyści przede wszystkim osobom, których skóra głowy szybko się przetłuszcza. Stosowanie silnych, mocno oczyszczających szamponów może doprowadzić do nadmiernego wysuszenia i nadprodukcji sebum. Woda micelarna delikatnie pozbędzie się nadmiaru oleistej wydzieliny produkowanej przez gruczoły łojowe nie naruszając przy tym bariery skórnej.

Chociaż woda micelarna sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju włosów, na szczególną uwagę zasługują falowane i kręcone pasma. Siarczany i inne drażniące środki zawarte w szamponach mogą wysuszać kosmyki, a tym samym powodować zmiany w ich kształcie, osłabiając naturalny skręt.

Szampony micelarne są bezpieczne dla wszystkich rodzajów włosów, w tym włosów farbowanych, ponieważ nie zawierają wysuszających detergentów.

Jak jest różnica miedzy wodą micelarną a tonikiem? To ma DUŻE znaczenie dla skóry

Woda micelarna na włosy: jak stosować?

Woda micelarna może zastąpić suchy szampon. Dokładnie usuwa brud, sebum oraz pot ze skóry głowy, a jednocześnie jej nie wysusza. Wystarczy nanieść odrobinę na wacik kosmetyczny i przyłożyć go do nasady włosów. Woda micelarna zbierze zanieczyszczenia i szybko odświeży pasma dodając im objętości.

Micele znajdziemy także w wielu produktach drogeryjnych. Szampony, maseczki i odżywki z wodą micelarną są polecane dla osób, które szukają delikatnych środków czyszczących, które zadbają o zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry głowy.

Ostatnim sposobem jest umycie  włosów wodą micelarną. Wystarczy nałożyć produkt na wilgotne pasma i wmasować w skórę głowy. Woda micelarna nie pieni się tak, jak tradycyjny szampon, ale nie oznacza to, że nie jej działanie jest mniej skuteczne. Na koniec wystarczy dokładnie spłukać całość wodą i nałożyć lekką odżywkę.

Pamiętaj o tym, że w składzie wody micelarnej nie może znajdować się alkohol. Zacznij stosowanie produktu od małych kroków. Na początku stosuj płyn micelarny tylko raz w tygodniu, aby sprawdzić jak zareagują Twoje włosy i skóra głowy. Jeśli nie zauważysz niepokojących objawów możesz zwiększyć częstotliwość.