Prawdopodobnie każda z nas kiedyś pokusiła się o domową koloryzację włosów. Takiej decyzji zawsze towarzyszy lekka niepewność, jeśli chodzi o sam efekt. Włosy mogą wyjść za ciemne lub za jasne, a w najgorszym wypadku kolor zupełnie nie będzie przypominał tego, który jest na opakowaniu. Farbowanie włosów w domu rządzi się swoimi prawami – oto zasady, które pomogą Ci uniknąć wpadki.

Co prawda nie wszystkie te wpadki łatwo jest naprawić, ale jest kilka wskazówek, które mogą oddalić widmo zbyt ciemnych włosów.

Przetłuszczające się włosy – jak o nie zadbać, by na dłużej zachować ich świeżość i objętość

Farbowanie włosów w domu – najczęstsze błędy

Błąd nr 1

Istnieje wiele czynników, które mogą być przyczyną zbyt ciemnego koloru, a jednym z najbardziej powszechnych jest wybór złego numeru farby. Często może nam się wydawać, że mamy czarne włosy, a tak naprawdę ich kolor jest ciemnobrązowy. Na wykresie kolorów istnieje 10 odcieni. Poziom 1 to czarny, a 10 to jasny blond. Poziomy na granicy 2-6 to kolory ciemne i brunatne, więc wybór odpowiedniego odcienia pasującego do naszej urody jest bardzo trudny, gdy nie jest się profesjonalistą – tłumaczy stylista fryzur George Papanikolas.

Błąd nr 2

Drugim błędem jest zastosowanie tego samego odcienia od nasady aż po końcówki włosów. Jest to niewłaściwe podejście, zwłaszcza, gdy używasz trwałego koloru.

Siemię lniane na włosy – poznaj wszystkie zalety i sposoby stosowania w domowych kosmetykach

Farbowanie włosów w domu – postaw na te rozwiązania!

Wskazówka nr 1

Aby kolor nie wyszedł zbyt ciemny następnym razem użyj trwałej farby tylko do pokrycia odrostu, a końce odśwież tonerem albo szamponetką – najlepiej, gdy zdecydujesz się na produkt o 2 odcienie jaśniejszy od farby.

Wskazówka nr 2

Użyj szamponu oczyszczającego, a najlepiej profesjonalnego produktu do leczenia łupieżu. Myj nim włosy co kilka dni. W ten sposób ciemny pigment szybciej się wypłucze, a włosy znowu będą jaśniejsze.

Farbowanie włosów w domu może przynieść zachwycający efekt, o ile dobrze przygotujemy się do całego zabiegu. Po przeprowadzonej koloryzacji pamiętajmy także o odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu pasm. Maseczki i olejki pomogą dogłębnie zregenerować pasma i przywrócić im miękkość i blask. Warto także zainwestować w czepek termiczny, który dodatkowo zwiększy działanie kosmetyków, a zawarte w nich składniki aktywne będą mogły wniknąć głębiej w strukturę włosa.