Prawdopodobnie każda z nas kiedyś pokusiła się o domową koloryzację włosów. Takiej decyzji zawsze towarzyszy lekka niepewność, jeśli chodzi o sam efekt. Włosy mogą wyjść za ciemne lub za jasne, a w najgorszym wypadku kolor zupełnie nie będzie przypominał tego, który jest na opakowaniu.

Co prawda nie wszystkie te wpadki łatwo jest naprawić, ale jest kilka wskazówek, które mogą oddalić widmo zbyt ciemnych włosów.

ZOBACZ TEŻ: CZYM DOKŁADNIE JEST TONER DO WŁOSÓW I JAK CZĘSTO MOŻNA GO UŻYWAĆ?

Błąd nr 1

Istnieje wiele czynników, które mogą być przyczyną zbyt ciemnego koloru, a jednym z najbardziej powszechnych jest wybór złego numeru farby. Często może nam się wydawać, że mamy czarne włosy, a tak naprawdę ich kolor jest ciemnobrązowy. Na wykresie kolorów istnieje 10 odcieni. Poziom 1 to czarny, a 10 to jasny blond. Poziomy na granicy 2-6 to kolory ciemne i brunatne, więc wybór odpowiedniego odcienia pasującego do naszej urody jest bardzo trudny, gdy nie jest się profesjonalistą – tłumaczy stylista fryzur George Papanikolas.

Błąd nr 2

Drugim błędem jest zastosowanie tego samego odcienia od nasady aż po końcówki włosów. Jest to niewłaściwe podejście, zwłaszcza, gdy używasz trwałego koloru.

Wskazówka nr 1

Aby kolor nie wyszedł zbyt ciemny następnym razem użyj trwałej farby tylko do pokrycia odrostu, a końce odśwież tonerem albo szamponetką – najlepiej, gdy zdecydujesz się na produkt o 2 odcienie jaśniejszy od farby.

ZOBACZ TEŻ: KOLORYZACJA, KTÓRĄ POKOCHAŁY MILIONY KOBIET. PODPOWIADAMY JAK ZROBIĆ JĄ W DOMU

Wskazówka nr 2

Użyj szamponu oczyszczającego, a najlepiej profesjonalnego produktu do leczenia łupieżu. Myj nim włosy co kilka dni. W ten sposób ciemny pigment szybciej się wypłucze, a włosy znowu będą jaśniejsze.

Co Wy na to ?