Każda kobieta, która chce zmienić kolor swoich włosów, sięga po farbę. To oczywiste. Czy wiedziałaś jednak, że twoje kosmyki mogą zmienić swój naturalny odcień bez ingerencji żadnych kosmetyków do koloryzacji? Przyjrzyjmy się zatem bliżej takim czynnikom.

Czy źle jest spać z mokrą głową? Fakty i mity o włosach

Kiedy włosy zmieniają swój naturalny odcień?

Nawet kiedy nie używasz farby do włosów, twoje kosmyki mogą stać się ciemniejsze lub jaśniejsze. Dlaczego tak się dzieje?

Ekspozycja na słońce

Przebywanie na słońcu bez czapki, kapelusza i kosmetyków termoochronnych skutkuje rozjaśnieniem włosów. Na głowie mogą pojawić się również refleksy.

Zmiany hormonalne

Pod wpływem zmian hormonalnych, np. wywołanych ciążą, włosy mogą stać się ciemniejsze.

Narażenie na zniszczenia

Włosy, które często narażone są na zniszczenia, nie tylko się łamią i wypadają, ale także płowieją. Tym samym stają się jaśniejsze.

Genetyka

Tuż po urodzeniu i jako małe dzieci zazwyczaj mamy inny kolor niż potem, gdy dojrzewamy i dorastamy. Ma na to wpływ nasza genetyka.

Pielęgnacja włosów

Nawet ona ma wpływ na zmianę koloru naszych kosmyków. Olejowanie rozświetla je i rozjaśnia, a zawarte w kosmetykach emolienty nadają włosom głębszego odcienia.

Warto zaznaczyć, że zmiany w kolorze włosów, wywołane powyższymi czynnikami, będą zazwyczaj stopniowe i naturalne, a nie tak intensywne jak te uzyskiwane za pomocą farb. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zmian w kolorze włosów, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą, takim jak trycholog.

Pięć ślicznych kolorów włosów na jesień. Zapanuje na nie prawdziwy szał