Johnny Ramirez w świecie gwiazdy znany jest jako fryzjer Victorii Beckham i Gwyneth Paltrow. To przede wszystkim zwolennik naturalnych fryzur, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor. Dlatego jeśli lubicie szaleństwa, jego rady na pewno nie wydadzą się Wam słuszne. Przeczytać jednak warto.

– Po zabiegu koloryzacji Ramirez pokrywa włosy nabłyszczaczem. „Dzięki temu są miękkie”, wyjaśnia. Taki zabieg służy również utrwaleniu koloru.

– Po farbowaniu koniecznie zabieg odżywczy. „Nie wypuszczam klientki bez takiego zabiegu, jeśli decyduje się na koloryzację.”

– Szerokie pasemka w odwecie. Wszystko, co „dzieli” fryzurę na części jest już niemodne. Kolory powinny przechodzić jeden w drugi.

– Unikaj zbyt jasnych lub zbyt ciemnych kolorów, zwłaszcza w zimie. Victoria Beckham ma obecnie orzechową fryzurę. „To dlatego, że zimą jesteśmy bledsi, a odważne kolory mogą odjąć twarzy blasku.”

– Z wiekiem szalej mniej. „Kiedy ma się 18 lat można wybaczyć niemal każdą fryzurę, ale kiedy się starzejemy pewne kolory po prostu przestają dodawać urody”, przekonuje Ramirez.