Stare produkcje z Hollywood zainspirowały wielkich świata mody nie tylko do stworzenia ubrań nawiązujących do tamtych czasów.

Tej zimy część projektantów poleca uczesania rodem z niemych filmów. Dopełnienie wizerunku ma stanowić odpowiedni makijaż – szlachetnie blada cera, mocno podkreślone usta i rzęsy hojnie wytuszowane.

Jak to się prezentuje w praktyce? Możecie zobaczyć poniżej co wynikło z inspiracji latami dwudziestymi. Dodać należy, że również look rodem z lat czterdziestych będzie zimą bardzo modny – ale to już temat na osobny artykuł.


Valentino. Wyraźna inspiracja przedwojennym kinem – mocno przydymione oko, ciemnoczerwone, matowe usta, włosy rozdzielone asymetrycznie, podwinięte przy końcówkach.


Roberto Cavalli. Podobnie jak w poprzednim przypadku włosy zostały podkręcone na końcu, ale tutaj przedziałek jest idealnie po środku. Oczy są delikatne podkreślone, akcent położono na usta.


Gavin Douglas. Fantazyjny kok, karminowe usta i mocno podkreślone brwi. Kreska na oku przywodzi na myśl… Amy Winehouse.


Ferragamo. Modelka wygląda jak diva kina niemego. Oczy są mocne podkreślone ciemnymi cieniami, usta mają kolor zgaszonej czerwieni, są matowe i wyróżniają się na tle bladej cery. Włosy upięte z tyłu, z przodu długa, prosta grzywka.


Pecoraro. Bardzo dziewczęce uczesanie, przedziałek z boku, włosy podkręcone i upięte wsuwką z boku. Makijaż mocny, usta barwy wściekłej czerwieni przyćmiewają silnie podkreślone oczy.


Gucci. Klasyka w każdym calu. Włosy sprawiają wrażenie, jakby ich nie modelowano, po prostu rozdzielono przedziałkiem z boku. Porcelanowa cera, ciemne usta i brwi. Oczy oszczędnie pomalowane przygaszonymi cieniami, mocno podkręcone rzęsy.


J Mendel. Wszystko, czego potrzebujesz, aby wyczarować taki look to ciemnoczerwona pomadka, godny zaufania tusz do rzęs i jaśniutki puder.


Alexander Wang. Tym razem do gry wkracza eyeliner, którego dość sporo użyto, aby podkreślić oczy. Choć złota zasada mówi, że akcent kładziemy albo na oczy, albo na usta, to te drugie też są mocno umalowane szminką w odcieniu żywej czerwieni. Włosy zebrano w kucyk.


Antonio Marras. Nieme kino raz jeszcze. Brązowe cienie idealnie współgrają z ciemnoczerwoną szminką. Grzywka i spięte w kok włosy, których kolor podkreśla bladość modelki.


Kenzo. Usta tak ciemne, że niemal brązowe, cera mlecznobiała, szerokie brwi i mocno wytuszowane rzęsy. Włosy ukryto pod stylowym kapeluszem.


Dolce & Gabbana. Pierwsze skrzypce grają usta – lśniące na „mokro”, w kolorze żywej czerwieni. Makijaż oczu to standardowy smokey eye. Włosy proste, z przedziałkiem po środku.