Joslyn Davis spędziła ponad 30 lat próbując ujarzmić swoje loki – stylizowała je na różne sposoby i próbowała już chyba wszystkiego. Dzięki Simone Boyce, którą poznała za pośrednictwem Instagramu, w końcu udało jej się zapanować nad swoimi lokami.

Obie mają podobne struktury włosów. „Mając kręcone włosy, tak naprawdę nigdy nie przestajesz się ich uczyć” – wyjaśniła. Simone podzieliła się swoimi wskazówkami, jak ułożyć kręcone włosy od mycia do stylizacji na sucho.

Stylizacja kręconych włosów – rozplątywanie
Simone zaleca najpierw zwilżenie loków. Nie każda z nas ma czas na poranne mycie włosów, ale świetnym sposobem na ich zwilżenie i rozplątanie po nocy jest spryskanie wodą. Najlepiej zrobić to za pomocą butelki z atomizerem. Zwilżenie włosów ułatwi wchłanianie produktów, które nakładasz, jednocześnie dając piękny skręt.

Stylizacja kręconych włosów – odżywienie
Następnym krokiem jest nałożenie odżywki. Pamiętaj, że musi to być produkt dedykowany kręconym włosom, które szczególnie potrzebują ujarzmienia. Staraj się równomiernie nałożyć odżywkę od połowy włosów aż po końce, jednocześnie przeczesując je palcami, a następnie zgnieść włosy.

Stylizacja kręconych włosów – suszenie

Simone zdradziła, że jej ulubionym sposobem suszenia kręconych włosów jest po prostu pozostawienie ich do wyschnięcia, ale nie każdy może sobie na to pozwolić, zwłaszcza rano. Jeśli potrzebujesz szybkiej opcji, Simone zaleca stosowanie dyfuzora z ciepłą temperaturą i niską prędkością. Dodatkowo zaleca rozpoczęcie suszenia od przedniej części włosów, kończąc na tylnych.

Stylizacja kręconych włosów – na ciepło

Simone zdradza, że do ułożenia włosów używa lokówki. Paradoks? Może się tak wydawać, jednak okazuje się, że to naprawdę działa. Naturalne loki nie zawsze są grube, a dodatkowo mają tendencję do puszenia się. Dlatego Simone odkryła sposób, dzięki, któremu jej loki są perfekcyjne. Podążając za naturalnym skrętem włosa, używa grubszej lokówki do stylizacji przedniej części włosów, a cieńszej do tylnej. Uzyskany efekt zwala z nóg!

Stylizacja kręconych włosów – doskonalenie

Cała stylizacja nie mogłaby się odbyć bez produktu, który utrwala fryzurę i zapobiega puszeniu się włosów. Kręcone włosy uwielbiają wilgoć, dlatego nanieś na dłonie odrobinę olejku i wmasuj go w loki. Staną się one błyszczące, zwłaszcza końcówki, które są zawsze najbardziej przesuszone.