Poranne pobudki sprawiają, że jeszcze zanim na dobre się obudzimy i opuścimy naszą strefę komfortu, którą jest ciepłe łóżko już marzymy o tym, by znowu do niej wrócić. Ale czy wiesz o tym, że podczas gdy my śpimy, nasze włosy mogą przeżywać prawdziwy koszmar. Pozornie nieszkodliwe nawyki takie jak chodzenie do łóżka z wilgotnymi włosami, splątane kosmyki i zła poszewka na poduszkę mogą spowodować bardzo przykre konsekwencje. Sprawdź czego jeszcze nie lubią Twoje włosy i jak zadbać o nie podczas snu.

ZOBACZ TEŻ: TE NEONOWE KOLORY JUŻ WYPIERAJĄ RÓŻE WŁOSY! ZOBACZ O JAKIE ODCIENIE CHODZI

Jedwabna poszewka będzie prawdziwym wybawieniem. Obracanie włosów w nocy pozwoli im swobodnie ślizgać się po gładkiej powierzchni i uniknie porannego krzątania się z grzebieniem, by rozczesać splątane pasma. Innym ratunkiem, który polecają styliści fryzur jest upięcie włosów w lekkiego koczka i owinięcie go jedwabnym szalikiem.

Pomyśl o swoich włosach podobnie jak myślisz o swojej twarzy – pewnie nie wyobrażasz sobie pójścia do łóżka bez nałożenia kremu na noc? No właśnie, więc z taką samą troską podejdź do swoich włosów i co wieczór starannie przeczesz je grzebieniem.

Podobnie jak skóra, włosy najlepiej regenerują się podczas snu. Wykorzystaj ten fakt i starannie rozczesz pasma, by potem nałożyć całonocną maseczkę.

ZOBACZ TEŻ: JAK INACZEJ WYKORZYSTAĆ ODŻYWKĘ DO WŁOSÓW. O TYCH POMYSŁACH NIE MIAŁAŚ POJĘCIA

Wbrew pozorom spanie w wilgotnych włosach wcale nie pomaga Ci spać dłużej. Poświęć 10 minut więcej wieczorem i dokładnie wysusz pasma, a dzięki temu rano nie będziesz musiała przesiadywać przed lustrem, by zrobić coś z niesfornymi kosmykami. Dobrą sztuczką, którą polecają styliści jest owinięcie włosów wokół głowy materiałową gumką – a rano dodaj tylko trochę olejku, by wygładzić włosy i gotowe!

Co Wy na to?