Obcięłaś grzywkę i żałowałaś? W nowej fryzurze wyglądasz karykaturalnie? Niestety, bywa i tak – każda z nas ma na sumieniu większe i mniejsze grzechy wobec naszych włosów.

Mamy je w jednym miejscu:

 

1. Cięcie na mocnym skręcie

Krótkie fryzury z mocno kręcących się włosów to nie najlepsze wyjście. Ich układanie jest zazwyczaj pracochłonne, bo wymaga prostowania na okrągłej szczotce.

– Lepszy będzie warstwowy bob – ciężkość włosa lekko do prostuje – wyjaśnia Serge Normant z salonu Johna Friedy z Nowego Jorku.

 

2. Hełm na głowie

Wszystkie chcemy mieć perfekcyjnie ułożone włosy, ale czasami z ową perfekcją przesadzamy.

Rada? Warstwy, cieniowanie!

– Włosy wyglądają jak hełm, kiedy są gładkie i nie widać warstw – wyjaśnia nowojorski fryzjer River Lloyd.

Zbytnio wygładzone, usztywnione lakierem włosy też nie są najlepszą opcją. Wyglądają nienaturalnie i dodają lat.

Jak dodać włosom trochę życia? Po codziennym ułożeniu spryskaj je lekko woskiem w sprayu i potraktuj mocnym podmuchem suszarki. Palcami pomóż im wrócić na swoje miejsce.

 


3. Duże ciało, mała główka

Fryzura ma pomóc korygować nie tylko proporcje twarzy, ale i ciała. Pulchne panie rewelacyjnie wyglądają w wycieniowanym bobie o długości do brody. Fryzurka blisko skóry głowy sprawia, że głowa wydaje się nienaturalnie mała w porównaniu do całej sylwetki.

 

4. Proste, kręcone, karbowane – wszystko w jednym

Jest pewien powód, dla którego Stany Zjednoczone nabijają się z fryzury bohaterki programu Kate and Jon plus eight, Kate Gosselin.

Wygładzone z przodu, z tyłu zmierzwione włosy prezentują się po prostu niemodnie, a całość dość marnie komponuje się z jej urodą i sylwetką.

Co zrobili styliści? Postawili na skręt. I wszystkim się podobała ta metamorfoza!

 

5. Za dużo kosmetyków do stylizacji!

Fluid do układania na mokro, żel w sprayu, spray ochronny, lakier do włosów – to za dużo! Niektóre z nas jednak w poszukiwaniu fryzury idealnej gotowe są używać mocnych kosmetyków do stylizacji w nietypowych związkach.

Określ efekt, jaki chcesz osiągnąć i dobierz do niego jeden-dwa produkty do układania włosów. Jeśli np. spryskujesz pasma sprayem do układania, zrezygnuj z mocnego lakieru na koniec.

Krótkim włosom wystarczy pasma, wosk lub gęsty krem do układania.

6. Brak kosmetyków do stylizacji

Jeśli masz naturalnie pięknie, świetnie układające się włosy, ten punk Cię nie dotyczy, ale pamiętaj, że jesteś w gronie szczęśliwej mniejszości.

Większość kobiet potrzebuje tej „odrobiny czegoś”, by pomóc zdyscyplinować swoje włosy.

 

7. Cięcie jak od linijki

Czyli brak cieniowania. Najgorzej wygląda to w wypadku włosów o średniej długości (włosów krótkich nawet nie bierzemy pod uwagę…) – wówczas fryzura przypomina kształtem trójkąt.

Co daje cieniowanie? Włosy gęste i ciężkie robią się lżejsze, a cieńsze zyskują na objętości. Fryzura lepiej się układa i nie sprawia mniej problemów przy stylizacji. A dodając już subiektywnie: jest po prostu ładniejsza!

 

8. Zaniedbane ostre cięcie

Odważyłaś się na ostre, awangardowe cięcie… Niestety, tylko raz, bo później pozwalasz włosom odrastać. Najczęściej po paru tygodniach zaczynają żyć własnym życiem, a o tej znakomitej, odważnej fryzurze można zapomnieć.

Niestety, mocno geometryczne fryzury potrzebują regularnych wizyt u fryzjera, który będzie dbał o ich kształt. Również wtedy, gdy będziesz chciała je zapuścić.

 

9. Tysiące spinek, a na koniec opaska

Która z nas nie lubi ozdób we włosach? Niestety, niektóre z nas nie potrafią też im się oprzeć i zdobią się prawie wszystkimi na raz.

Jeśli chcesz wyglądać stylowo, postaw na jeden akcent. Może to być opaska lub ozdobna spinka. Nigdy w duecie! Dziewczynkom się takie rzeczy wybacza, kobietom niestety nie.

10. Zaburzone proporcje

Masz szerokie ramiona? Fryzury blisko skóry głowy nie są niestety stworzone dla Ciebie. Inaczej pojawi się kontrast: duża sylwetka – mała główka. Włosy nie powinny być mocno natapirowane – nie chodzi o tzw. efekt waty. Zadbaj jednak, by dodać im nieco objętości. Susz włosy z głową opuszczoną na dół, stosuj odpowiednie kosmetyki, pomagaj sobie wsuwkami.