Związane włosy w wysoki kucyk to jedna z najpopularniejszych fryzur – nosimy ją w ciągu dnia a w nocy w ten sam sposób chronimy długie pasma przed splątaniem, ale czy aby na pewno nie przyczyniamy się do osłabienia ich kondycji? Podpowiadamy jak zrobić to poprawnie, by Twoje włosy uniknęły uszkodzeń.

Jeśli uwielbiasz nosić włosy spięte do góry wcale nie musisz z tego rezygnować. Ważne jest abyś unikała kilku błędów, które niestety są bardzo często powielane i przez to niszczą nasze włosy.

ZOBACZ TEŻ: JULIA WIENIAWA W NAJMODNIEJSZYM MAKIJAŻU I WŁOSACH!

Pierwszą zasadą, której musisz przestrzegać, jest unikanie wiązania mokrych włosów – dotyczy to każdego rodzaju upięcia. Pod wpływem gorącej wody, łuski włosa otwierają się i są bardziej podatne na łamanie, dlatego związanie ich w kucyk to ostatnie, czego potrzebują.

Unikaj gumek, które mają metalowe wstawki – to właśnie te elementy powodują szarpanie, wyrywanie orasz mikrouszkodzenia włókien włosów. Wybieraj te z gładką strukturą o elastycznej formie.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻYSTA ADIANY LIMY ZDRADZA JAK STWORZYĆ PEŁNE, PONĘTNE USTA

To prawda, że kucyk może przyczyniać się do wypadania włosów, ale dzieje się tak tylko wówczas, gdy zbyt mocno je ściągniemy. Mocne napięcie może przyczynić się do osłabienia mieszków włosowych, czego konsekwencją jest właśnie wypadanie włosów, dlatego jeśli lubisz fryzury w stylu Belii Hadid, ale chcesz uniknąć zakoli i przerzedzenia, lepiej nie decyduj się na takie upięcia zbyt często.

Jeśli uwielbiasz nosić włosy spięte wysoko, wypróbuj alternatywnych metod – doskonale sprawdzą się koczki i warkocze, które również zabezpieczą włosy przed splątaniem i nie będą Ci przeszkadzać. Takie rozwiązanie możesz stosować w ciągu dnia oraz w nocy – luźny warkocz lub upięcie w muszelkę zabezpieczone elastyczną frotką zapewni Ci utrzymanie ich na swoim miejscu aż do rana.

Co Wy na to?