W pielęgnacji włosów bardzo dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane kosmetyki, ale również kolejność ich stosowania. Jeśli używamy ich w nieodpowiedni sposób nie przyniosą one pożądanych rezultatów, a zamiast tego obciążą pasma i skórę głowy. W wyniku tego pasma są pozbawione objętości i szybciej się przetłuszczają. Sprawdź jak aplikować kosmetyki do włosów, by działały skutecznie.

Najładniejsze klamry do włosów: przegląd redakcji. Stradivarius, Aliexpress, Reserved, Shein

Kosmetyki do włosów –  w jakiej kolejności powinno się je stosować

Po dokładnym oczyszczeniu skóry głowy delikatnym szamponem sięgnij po odżywkę do włosów. Nałóż ją równomiernie pasmo po paśmie, ale pamiętaj o tym, aby nie aplikować jej na całą długość pasm. Skup się przede wszystkim na końcach i nałóż produkt do wysokości uszu. W ten sposób nie obciążysz skóry głowy, a włosy na dłużej zachowają objętość i świeżość. Po odczekaniu około 5 minut dokładnie spłucz całość letnią wodą.

Aby poprawić wygląd i teksturę włosów możesz sięgnąć po lekkie serum lub kilka kropel naturalnego olejku. W ten sposób ograniczysz puszenie się włosów, wygładzisz je i dodasz im blasku. Pamiętaj, aby zaaplikować odrobinę kosmetyku na lekko wilgotne pasma. Tutaj również skup się przede wszystkim na końcówkach. Na początku wetrzyj produkt w dłonie, a następnie delikatnie rozprowadź kosmetyk na kosmykach.

Jeśli używasz suszarki, prostownicy lub lokówki nie zapominaj o kosmetyku termoochronnym. Sięgnij po kosmetyki do włosów w formie sprayu, ale wcześniej sprawdź, czy w składzie nie znajduje się alkohol, który może je wysuszyć. Na lekko wilgotne włosy rozprowadź równomiernie kosmetyk i odczekaj kilka chwil, a następnie zacznij stylizować włosy.

Kiedy pasma będą już całkowicie suche możesz sięgnąć po krem do stylizacji. To kosmetyk, który został opracowany w taki sposób, aby zabezpieczyć fryzurę, nadać jej dodatkowej objętości oraz uformować włosy w dowolnym stylu. Ten produkt sprawdza się przede wszystkim do stylizacji krótkich i półkrotkich pasm. Wystarczy odrobina, aby zabezpieczyć fryzurę.