Pełne objętości, lśniące i mocne – tak z pewnością chciałaby powiedzieć o swoich włosach każda z nas. Ale chociaż często zdarza się nam narzekać ich kondycję, kolor czy strukturę, to i tak nie jest najgorsze, co może się przytrafić. Historia tej nastolatki pokazuje jak na przestrzeni kilku miesięcy musiała zaakceptować fakt, że straci wszystkie włosy.

Imogen King musiała zmierzyć się z chorobą, w wyniku której straciła wszystkie włosy. Wszystko zaczęło się od małej łysej plamki na środku głowy. Początkowo nastolatka nie zwracała na to uwagi, jednak kiedy jej przyjaciółka zauważyła, że obszar ten stale się powiększa, dziewczyna postanowiła udać się do lekarza.

ZOBACZ TEŻ: STRACIŁA PRZYTOMNOŚĆ I UPADŁA NA GORĄCĄ LOKÓWKĘ. STRACIŁA POŁOWĘ TWARZY

Diagnoza okazała się bardzo przygnębiająca. Stwierdzono u niej łysienie plackowate w bardzo zaawansowanej formie. W wieku 15 lat musiała pogodzić się z tym, że w krótkim czasie straci wszystkie włosy, brwi i rzęsy. Odkąd byłam mała zawsze miałam grube, mocne włosy. Uwielbiałam je pielęgnować i stylizować na różne sposoby . Z tygodnia na tydzień nastolatka obserwowała jak traci resztę włosów Budziłam się każdego ranka z kępkami włosów na poduszce. Podczas ich mycia, pasma wypadały mi garściami.

Dziewczyna nie chciała czekać aż włosy wypadną same, dlatego zdecydowała, że je obetnie. Początkowo nie mogła pogodzić się z nowym wyglądem. Mimo dużego wsparcia ze strony rodziców i przyjaciół. Na szczęście Imogen dała się namówić na kupno peruki.

Razem z mamą wybrały się do sklepu, gdzie nastolatka wybrała dla siebie trzy nowe peruki wykonane z naturalnych włosów. To sprawiło, że odzyskała pewność siebie i zaczęła akceptować nową sytuację. Nie pozwolę, by to mnie powstrzymało i jestem wdzięczna za wsparcie od strony najbliższych . Nastolatka dalej realizuje swoje cele i sama włączyła się w działalność organizacji charytatywnej, która wspiera osoby dotknięte tą chorobą.

ZOBACZ TEŻ: POT I LEGGINSY TO ZŁE POŁĄCZENIE. TA KOBIETA PRZEKONAŁA SIĘ O TYM NA SIŁOWNI

Co Wy na to?