Wszystkie doskonale wiemy, jak wygląda tradycyjny bob. Jego bardziej zalotna wersja, zwana „motylim”, przeżywa właśnie swoje 5 minut sławy. Globalne wyszukiwania w Google dla „butterfly bob” wzrosły o 93,8%, a hashtag zebrał ponad 382 tys. wyświetleń na TikToku.

Eksperci z londyńskiego salonu fryzjerskiego Top One podzielili się wszystkimi istotnymi informacjami, o których musisz wiedzieć, zanim sama zdecydujesz się na to cięcie.

Czym jest butterfly bob?

Motylkowy bob może być zabawnym i zalotnym sposobem na tchnięcie nowego życia we włosy. Jak twierdzą specjaliści z Top One, „fryzjerzy są coraz częściej proszeni o bardziej naturalne, nieokiełznane fryzury, a popularność zyskują warstwy, grzywki, a teraz także motylkowy bob”.

To po prostu bardziej elastyczna, luźna wersja standardowego boba. Bawi się warstwami i długościami, pozwalając włosom na bardziej naturalną oprawę twarzy.

„Określenie „motylkowy” pochodzi od jego warstw i grzywki, która może przypominać skrzydła motyla” – dodają eksperci.

„Trenowanie włosów”. Ta metoda uczy kosmyki, żeby same się oczyszczały

Czy butterfly bob pasowałby do mnie?

Cięcie pasuje do różnych tekstur włosów i kształtów twarzy.

Jeśli twoja buzia jest kwadratowa, wybierz falistą, dłuższą wersję boba, która zwróci uwagę na środek twarzy, wydłużając go optycznie.

W przypadku owalnego kształtu twarzy, pozwól warstwom spływać i „odsuwać się” od policzków. Wybierz długość do podbródka lub tuż poniżej niego, aby uzyskać efekt przypominający kształt diamentu. Chociaż ta długość może często wydawać się zbyt obszerna, jeśli nie jest odpowiednio stylizowana, dodanie warstw współgrających z naturalną teksturą włosów pozwoli uzyskać efekt, który prezentuje się słodko i uroczo.

Jeśli masz twarz w kształcie serca, bob o długości do brody może wprowadzić optyczną równowagę i symetrię na buzi.

„W przypadku grubych i szorstkich włosów efekt „skrzydła motyla” może być trudniejszy do osiągnięcia, ale z pewnością nie jest niemożliwy. Kluczem jest cięcie zgodnie z kształtem twarzy” – dodają specjaliści i podsumowują:

„Nie bój się zapytać fryzjera, jak osiągnąć pożądany efekt w sposób, który będzie pasował do twojego kształtu twarzy. Zaufany fryzjer udzieli ci najlepszych porad na temat tego, jak stylizować butterfly boba i poleci najlepsze dla ciebie produkty”.

7 słodkich fryzur w stylu Barbie