Decydując się na nową fryzurę raczej nie zastanawiamy się, czy będzie pasować do kształtu naszej twarzy. Zazwyczaj wykonujemy daną fryzurę, bo po prostu nam się podoba i potrzebujemy jakiejś zmiany. Okazuje się, że jest to bardzo istotne, a decydując się na cięcie powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na nasze upodobania i trendy, ale również styl życia i typ włosów. Oczywiście najważniejszy jest nasz osobisty gust, jednak, aby fryzura była zmianą na plus, warto również dopasować ją do kształtu twarzy. Jak zatem dobrać fryzurę do kształtu twarzy? 

Szokująca metamorfoza Britney Spears. Ma teraz ciemne włosy

Fryzura a kształt twarzy

Znalezienie najlepszej fryzury dla każdego typu twarzy wręcz pozorom nie jest trudne. Ważne, aby zrozumieć w jaki sposób możemy wyrównać proporcję, aby wyglądać najkorzystniej. Pamiętaj, że kluczem do znalezienia idealnej fryzury jest budowa twarzy, a nie bezmyślne odwzorowywanie największych trendów, które zamiast podkreślać nasze atuty, uwydatnią mankamenty.

TWARZ OWALNA

Jeśli masz owalną twarz, jesteś prawdziwą szczęściarą! Nie musisz się ograniczać i kombinować, bo będzie pasować Ci każda fryzura. Włosy długie, krótkie, cieniowane, z grzywką, bez, gładkie i z warstwami – pole do popisu jest naprawdę ogromne.

Ivanka Trump skróciła włosy. Ma fryzurę celebrytek

TWARZ KWADRATOWA

Czyli mocna, kątowa szczęka to atrybut, którego może pozazdrościć Ci niejedna kobieta. Twoja fryzura powinna skupiać się na objętości, np. fale, loki, wszelkiego rodzaju asymetrie, grzywki (oprócz prostej), a to czego powinnaś unikać to cięcia na linii żuchwy, spłaszczonych fryzur oraz przedziałka na środku.

TWARZ PODŁUŻNA

Posiadaczki pociągłej twarzy powinny skupić się na poszerzeniu swojej twarzy, aby wyrównać proporcje. Cieniowanie włosów, dodanie im objętości po bokach oraz przedziałek na bok mogą zdziałać cuda. Świetnym trikiem jest również grzywka, której nie warto w tym przypadku unikać. Najlepiej jeżeli będzie ścięta na prosto.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA

Ten kształt twarzy charakteryzuje się spiczastym podbródkiem i szerokim czołem. Świetnie sprawdzi się tu lekka i długa grzywka na bok. Jeśli nie lubisz grzywki, postaw na kosmyki opadające przy linii żuchwy. Idealną fryzurą dla twarzy w kształcie serca jest bob z grzywką, który przyciągnie uwagę na policzki.

Farbuje włosy w dziwaczny sposób. Efekt końcowy udowadnia, że to jednak działa

TWARZ OKRĄGŁA

Posiadaczki okrągłej twarzy powinny skupić się na jej wydłużeniu. Proporcje twarzy najlepiej wyrównają proste cięcia z mniejszą objętością. Unikaj cieniowania włosów przy linii policzków oraz brody oraz prostej grzywki. W zamian za to postaw na dłuższą grzywkę zaczesaną na bok i miękkie fale. Jeśli masz krótkie włosy, podnieś je ku górze, co optycznie wydłuży Twoją twarz.

TWARZ PROSTOKĄTNA

To miks podłużnej i kwadratowej twarzy. Aby wyrównać jej proporcje postaw na objętość i warstwy wokół podbródka, które zmiękczą surowe linie. Odrobina objętości po bokach z kolei optycznie poszerzy twarz.

TWARZ W KSZTAŁCIE GRUSZKI

Charakteryzuje się wąskim czołem i szerszą szczęką z okrągłym podbródkiem. Najlepszą fryzurą dla Ciebie będzie dodanie objętości na czole i przy skroniach.