Lato i towarzyszące mu upały, potrafią być uciążliwe, szczególnie dla naszych włosów. Zlepione potem kleją się do twarzy, szybciej przetłuszczają, czy puszą pod wpływem wilgoci. Zazwyczaj wtedy związujemy je w koński ogon, czy kok na czubku głowy – mało oryginalne fryzury, którym można jednak nadać wyjątkowego charakteru. Jak to zrobić? Mamy dla ciebie kilka inspiracji!

3 FESTIWALOWE FRYZURY, KTÓRE WYKONASZ W MNIEJ NIŻ PIĘĆ MINUT

Kochamy lato, to bez dwóch zdania nasza ulubiona pora roku. Niestety, bardzo szkodzi naszym włosom. Ostre słońce, wiatr i sól morska sprawiają, że stają się suche, matowe i ciężkie do okiełznania. Nie pomaga też wysoka temperatura, która sprawia, że dosłownie leje się z nas pot.

Warto wtedy zdecydować się na upięcia, które nie tylko sprawią, że włosy nie będą lepić się do karku, ale także choć trochę uchronią je przed szkodliwym wpływem słońca i wiatru.

MASZ CIENKIE WŁOSY? TE CIĘCIA DODADZĄ IM OBJĘTOŚCI!

Poniższe fryzury, mogą stać się dla ciebie inspiracją na upalne dni. To oryginalne wersje klasycznych fryzur na lato, które dodadzą ci lekkości, świeżości i odrobinę wakacyjnej nonszalancji.

Kłos – standardowa fryzura, która doda ci dziewczęcego uroku. Uzupełniona o modną w tym sezonie chustę, zyska na oryginalności.

Wysoki kucyk – koński ogon nie musi być nudny, jeśli zwiążesz go frotką, a kosmyki na czubku głowy zabezpieczysz stylowymi spinkami.

Kok na karku – luźny kok na karku nabierze innego charakteru, jeśli z kilku pasm upleciesz małe warkoczyki.

Wyświetl ten post na Instagramie.

💫 @aubriewilliams3 // #makeup #hair

Post udostępniony przez Brittany Sullivan (@brittsully)

Kok na czubku głowy – zdecydowanie najpopularniejsza wakacyjna fryzura. By dodać jej nieco oryginalności, zwiąż włosy frotką i wyciągnij z niego kilka pasm, które delikatnie podkręcisz prostownicą.

Francuz – fryzura wygodna i bardzo romantyczna. Wplatając w nią chustę, wyróżnisz się z tłumu i przyciągniesz wszystkie spojrzenia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Piff, paff,p… 🌈 fot. @cabanoss 📸

Post udostępniony przez WERONIKA SOWA (@wersow)

Boxer braids – warkoczyki bokserki to naszym zdaniem najlepsza propozycja na lato, która wytrzyma morską bryzę, ale dobrze sprawdzi się też w dusznym mieście. By się wyróżnić, postaw na kolor i wpleć w nie kolorowe rzemyki lub sztuczne, kolorowe pasma.