Maski do włosów, odżywki i szampony są niezbędne podczas codziennej pielęgnacji włosów. Ale aby utrzymać je w dobrej kondycji warto także zwrócić uwagę na zbilansowaną i zdrową dietę. Niedobory witamin i mikroelementów mogą w znacznym stopniu warunkować wygląd naszych pasm. Dlatego, jeśli chcesz wzmocnić włosy, dodać im sprężystości i przyspieszyć ich wzrost warto zmienić swoje nawyki żywieniowe lub rozejrzeć się za odpowiednią suplementacją.

Tabletki na włosy to niezbędny zestaw składników, które pomogą wzmocnić je od wewnątrz, dzięki czemu staną się mocniejsze i lśniące. Aby jednak suplementacja przyniosła określony efekt, warto na początku zwrócić uwagę na skład.

Peeling z truskawek. Słodki ratunek dla ust

Na rynku jest dostępnych wiele różnorodnych tabletek, które mają pomóc w poprawie kondycji włosów. Zanim sięgniemy po określony produkt, warto najpierw zastanowić się nad tym jakie dokładnie witaminy i minerały są nam potrzebne, by zmniejszyć łamliwość włosów i zahamować ich wypadanie.

Witaminy z grupy B powinny znaleźć się w każdym produkcie dedykowanym do poprawy kondycji pasm. Są one niezbędne do odżywienia i wzmocnienia włosów. Na jaki konkretny zestaw powinnyśmy zwrócić uwagę? W liście składników powinny znaleźć się witaminy: B1, B2, B3, B5, B6 i B7 (biotyna).

Jak rozjaśnić włosy w zimie bez wizyty u fryzjera? Oto naturalna pomoc

Oprócz witamin warto też zwrócić uwagę na zestaw minerałów, które uzupełnią działanie i pomocą zachować sprężystość, miękkość i zdrowy połysk.

Tutaj główną rolę odgrywa żelazo, którego niedobór może prowadzić do anemii, a w efekcie osłabienia i wypadania włosów.

Cynk jest równie niezbędnym elementem, dzięki któremu przyspieszy się wzrost włosów. Warto także pamiętać o takich minerałach jak: magnez, potas i krzem.

Tabletki na włosy powinny być przyjmowane regularnie, a jeśli chodzi o samo dawkowanie – nigdy nie powinno się przekraczać zalecanej dawki.