Dziedzina trychologii rozwija się w coraz szybszym tempie. Bardzo ważnym elementem w terapiach jest zachowanie równowagi między kuracjami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wzmocnieniem efektu kuracji oprócz właściwej suplementacji jest również stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji. Aby zapewnić włosom zdrowy wygląd zaczęto sięgać po składniki luksusowe.

Trycholog o super liście składników aktywnych

Skutecznym rozwiązaniem są preparaty, które korzystnie działają nie tylko na włosy, ale również skórę głowy. Puder z japońskiej czarnej perły, puder diamentowy oraz ekstrakt z zielonego kawioru to nowe odkrycia w dziedzinie trychologii.

Koronawirus: trycholog radzi, jak często myć głowę w dobie pandemii

Puder perłowy

Uzyskuje się z autentycznych czarnych pereł japońskich, które pozyskiwane są z naturalnych, niehodowlanych ostryg lub małży u wybrzeży Japonii, które nie nadają się na wyrób jubilerski ponieważ nie mają regularnego okrągłego kształtu. Jest to najbardziej ekskluzywny obecnie składnik stosowany w kosmetykach do rekonstrukcji włosów. Ma on właściwości regenerujące, przeciwzmarszczkowe oraz gojące. Zawiera m.in. proteinę perłową zwaną conchiolin, która według wzoru strukturalnego odpowiada dokładnie ludzkiej keratynie i pozwala dokładnie regenerować łodygę włosa. Dodatkowo proces regeneracji jest długotrwały ponieważ proteina perłowa zawiera 20 niezbędnych aminokwasów, które są potrzebne do wytworzenia ciała włosa. Właściwości pudru perłowego wykorzystywane są w medycynie wschodu do pielęgnacji włosów i skóry głowy ale także jako suplementy.

Sok z ziemniaka: banalnie prosty przepis na piękne, lśniące i mocne włosy!

Lista składników aktywnych stosowanych w trychologii jest bardzo długa, a popularyzacja tej dziedziny spowodowała, że jeszcze się poszerza. W mojej pracy stawiam na sprawdzone składy i różnorodność preparatów, a także wspomagam się działaniem nowoczesnych technologii dla uzyskania jeszcze większej skuteczności. Zrównoważona pielęgnacja skóry głowy dopasowana do jej potrzeb przynosi pozytywny efekt w postaci odżywionych mieszków, z których mogą wyrastać zdrowe włosy– mówi Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

Puder diamentowy 

Powstaje w wyniku mikronizacji wyselekcjonowanych diamentów o sprecyzowanym szlifie i nacięciu i jest składnikiem naturalnym. Również po obróbce zachowuje jednak swoje optyczne właściwości szlachetnych diamentów. Promienie światła padające na strukturę włosów uzupełnione pudrem diamentowym pochłaniają dwa i pół razy wolniej światło w różnych kierunkach, co powoduje że na włosach pojawia się olśniewający refleks i włosy błyszczą. W preparatach trychologicznych występuje nie większy niż 3 mikrony, dzięki czemu ma właściwości wnikania w najgłębsze struktury włosa i umożliwia skuteczną regenerację. Nadaje on włosom gładkości i jedwabistości oraz tworzy delikatny biofilm poprzez uzupełnienie ubytków w łuskach łodygi włosa.

Genialny trik, dzięki któremu będziesz mogła myć włosy tylko raz w tygodniu

Ekstrakt z zielonego kawioru 

Zwany również „perłą alg” to doskonała terapia anti-agingowa dla skóry i włosów. Posiada on higroskopijne właściwości, co zapewnia włosom idealne nawodnienie, nawilżenie i utrzymanie hydratacji. Udowodniono, że zielony kawior zawiera dużą ilość witamin i minerałów, które chronią łodygę włosa przed szkodliwym promieniowaniem, UV pełni funkcję fotoprotekcyjną.

Włosy będą dobrze wyglądać, jeśli odpowiednio o nie zadbamy i dostarczymy im odpowiednich składników odżywczych. Kondycja naszych włosów jest efektem działań wielu czynników, dotyczących zarówno zewnętrznej pielęgnacji począwszy od wyboru odpowiedniego szamponu, technik mycia i masażu aż po stosowanie właściwej diety i suplementacji.

Trycholog radzi: Jak powstrzymać wypadanie włosów?