Dzięki trendom na TikToku, filmom instruktażowym pojawiającym się w internecie i nudzie wywołanej pandemią rok 2021 był oparty na próbach i błędach w stylizacji brwi. Szukaliśmy innowacji i trików, a także sugerowaliśmy się tym, co zaproponują nam styliści w salonach kosmetycznych. Na 2022 rok wizażyści, artyści i eksperci pracujący przy pokazach mody oszacowali 5 największych trendów w stylizacji brwi, które oszczędzą ci niekończących się godzin spędzonych na poszukiwaniu kolejnych tutoriali.

Te dziewczyny nie powinny same regulować brwi. Oto najcięższe przypadki z sieci

Stylizacja brwi: najpopularniejsze trendy na 2022 rok

Niezbyt idealne, idealne brwi

Trendy w zakresie stylizacji brwi w 2022 roku cofają się w czasie o kilka dekad, o czym świadczyć może naturalne podejście do stylizacji. „Wśród klientek coraz częściej pojawiają się prośby o stylizację brwi w stylu lat 90. Są one bardziej kobiece, ale naturalne”, wyjaśnia kosmetyczka Azi Sacks. „Króluje naturalność i niedoskonałość”, dodaje.

Naturalna tekstura

Wszyscy możemy się zgodzić, że odrobina nieokiełznania w stylizacji brwi zapewnia świetną oprawę oczu. To kontynuacja dzisiejszych trendów i powrót do starych zasad: wśród kobiet wciąż pojawiają się wypielęgnowane brwi, które mają prawdziwą teksturę i połysk w przeciwieństwie do brwi laminowanych, czyli trendu, który polega na bardzo zadbanych, lśniących i wygładzonych włoskach.

Podniesione, wyrzeźbione i kobiece

W 2022 roku rezygnujemy z dużych, grubych brwi i dążymy do uniesionego, wydłużonego i eleganckiego kształtu. Wszystko sprowadza się do znanego już przez wiele kobiet trendu brwi pierzastych, czyli włosów uniesionych i wyrzeźbionych. Aby osiągnąć taki efekt, warto udać się do salonu kosmetycznego na laminowanie brwi. W tej stylizacji przydadzą się produkty takie jak żele, kleje i woski.

Błyszczące łuki

Innym trendem w zakresie stylizacji brwi, który należy wziąć pod uwagę w 2022 roku, są brwi błyszczące. W tym celu stosujemy żele, które modelują brwi pozostawiając lśniące wykończenie.

Rozjaśnione brwi

Ten trend wspomina się jako stylizację brwi dla generacji Z. Jeśli lubisz podążać za trendami, które pojawiły się tuż przed twoją datą urodzenia, ten jest zdecydowanie dla ciebie. Według artysty brwi Joey’a Healy’ego, ledwo widoczne brwi stają się coraz bardziej popularne. „Rozjaśnione brwi są hołdem dla estetyki Y2K lub stylizacji z końca lat 90.”, mówi stylista.

Nareszcie! „Stranger Things” powraca z czwartym sezonem i aż dwiema datami premiery