Pokazy mody największych projektantów to nie tylko piękne kreacje. Modelki pokazują także co będzie modne w makijażu i fryzjerstwie. Podpatrzyliśmy co proponują specjaliści na wiosnę 2008.

Mówi się, że włosy to korona kobiety. Oczywiście podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Kiedy już są błyszczące może je ciut ozdobić. Na pokazie Anny Sui modelki miały dodane lekkie niebieskie pasemka. Z kolei Z kolei Derek Lam postawił na loki, ale nie dłużej niż do linii brody.

Do tego należy oczywiście dodać odpowiedni makijaż. Chyba, że jak Diane von Furstenberg postawimy na naturalność. Jeśli jednak wolimy coś na siebie wrzucić to polecamy mocne usta, w pięknym szkarłacie. Ale koniecznie jak u modelek Dolce & Gabbana matowe.

Jeśli zaś chodzi o oczy to mamy większe pole do popisu. Gucci stawia na rockandrolową oprawę, Marni woli maźnięcie błękitem. Z kolei Narciso Rodriguez uważa, że mocniejszy makijaż oczy, koniecznie z pięknym indigo zawsze się sprawdzi.

Jesli zaś stawiamy na delikatność to warto dołożyć do tego jak Proenza Schouler mocne brązowe brwi. Sprawdzi się na wieczorne wyjście, choć może nie do teatru.

Dla szalonych kobiet, ceniących oryginalność, idealnie pasuje makijaż Rodarte, kreski jak z mangi. Każda pamięta jak w dzieciństwie zabierała mamie krędkę do oczy. Fantazja mile widziana.

Na koniec najbardziej romantyczna wersja z możliwych. Anioły Soni Rykiel. Delikatność i wdzięk. Koniecznie jakaś ozdoba we włosach. najlepiej motyle. A do tego koralowe usta i lekkie fale.