Często masz wrażenie, że Twoje włosy nie chcą współpracować? A po ich wysuszeniu i stylizacji zamiast pełnej objętości i lekkości, otrzymujesz efekt płasko leżących i elektryzujących się pasm? W takim razie potrzebujesz jednego kosmetyku, który pomoże rozwiązać Twój problem. Pianka do włosów to nieco zapomniany produkt, który znów zyskuje na popularności. Odpowiednio zaaplikowana na włosy nada kształt Twojej fryzurze, ujarzmi niepokorne kosmyki i uniesie je od nasady. Sprawdź, jak używać pianki do włosów, by zyskać trwały efekt bujnych, pełnych objętości pasm.

Pianka do włosów często kojarzy się z nieco staromodnym sposobem stylizacji włosów, jednak jej działanie i odpowiednia aplikacja może dać Ci bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Pianka do włosów została stworzona już w latach 60. z myślą o nadaniu włosom maksymalnej objętości. Początkowo miała jednak bardzo lepką konsystencję — wyjaśnia stylista fryzur, Larry King. Z biegiem lat jej formuła została udoskonalona. Pozwala w łatwy sposób utrwalić fryzurę oraz zachować elastyczność i lekkość włosów. I co najważniejsze dodaje pasmom objętość i odbija je od nasady.

Jak używać pianki do włosów?

Aby cieszyć się efektem uniesionych, lekkich i sprężystych włosów — najważniejsza jest odpowiednia aplikacja kosmetyku. Na początku należy umyć włosy tak jak zwykle, a następnie delikatnie osuszyć je ręcznikiem.

Najlepszym sposobem na użycie pianki do włosów jest wyciśnięcie na dłoń niewielkiej ilości przypominającej kształtem i wielkością piłkę golfową. Jeśli masz długie włosy, sięgające za ramiona, możesz zaaplikować zwiększoną (podwojoną) porcję kosmetyku. Następnie wystarczy powoli i dokładnie wmasować produkt we włosy, zaczynając od końcówek i kierować się ku górze, kończąc aplikację tuż przy nasadzie. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać pianki bezpośrednio na skórę głowy, aby jej nie obciążyć.

Fryzura Disco Curls – idealna stylizacja włosów na sylwestrową noc

Kosmetyk możesz stosować przy pomocy dłoni lub wykorzystując grzebyk z szeroko rozstawionymi ząbkami (jeśli masz kręcone włosy, najlepiej delikatnie wgniatać piankę w kosmyki). Kolejnym krokiem jest wysuszenie pasm przy użyciu suszarki i okrągłej szczotki o dużej średnicy. Podziel włosy na kilka partii i nawijaj na szczotkę pasmo po paśmie. Pamiętaj, aby suszyć włosy powoli i przeciągać je delikatnie w dół, lekko zawijając kosmyki na wewnętrzną stronę. Dzięki temu wygładzisz pasma na całej długości, a tuż przy nasadzie zyskasz satysfakcjonującą objętość.