Botoks na włosy ostatnio jest coraz modniejszy. Zabieg podbił serca wielu instagramerek oraz gwiazd, które zachwalają ten zabieg. Korzystają z niego między innymi Deynn i Julia Wieniawa. Dzięki botoksowi włosy stają się lśniące, grube i odżywione. I chociaż należy zabieg ten wykonywać regularnie… Możemy go zrobić same!

Zastosuj tych kilka trików, aby Twoje włosy przestały się puszyć

Jak działa botoks?

Jest to świetny zabieg zwłaszcza dla posiadaczek matowych, łamliwych i napuszczonych włosów. Wygładza, odżywia i nabłyszcza kosmyki, sprawiając, że przypominają taflę. Nazwa tego zabiegu może być myląca – botoks na włosy to w rzeczywistości ultraskoncentrowana mieszanka witamin.

Botoks na włosy w domu

Wykonanie tego zabiegu w domu jest banalne. Niestety, nie mamy możliwości samodzielnego przygotowania mieszanki, której użyjemy na włosach, jednak jest ona łatwo dostępna w sklepach fryzjerskich lub internetowych. Najpierw dokładnie oczyść włosy – warto użyć do tego nieco mocniejszego detergentu, który dogłębnie oczyści nasze kosmyki ze wszystkich kosmetyków. Następnie delikatnie odciśnij włosy w bawełnianą koszulkę. Na wciąż wilgotne włosy nakładamy ampułki z botoksem i pozostawiamy je przez około 30 minut (warto sprawdzić instrukcję producenta, czas może się różnić). Zakładamy czepek oraz turban. Ostatnim krokiem jest kolejne umycie włosów – tym razem używamy delikatnego detergentu – oraz nałożenie odżywki.

Botoks nie tylko na zmarszczki! Zaskakujące zastosowanie

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu najlepiej myć włosy co 2-3 dni. Efekty botoksu powinny się utrzymywać do 10 myć, dlatego najlepiej powtarzać tę pielęgnację raz w miesiącu. Regularne wykonywanie botoksu sprawi, że włosy staną się silne i będą przepięknie błyszczały. Koszt domowego zabiegu jest znacznie niższy niż gdybyśmy miały udać się do salonu fryzjerskiego, dlatego warto wypróbować, jak na naszych włosach sprawdzi się botoks.