Jest tak wiele rodzajów olejów, że czasem trudno nadążyć za tym, który z nich odpowiada za konkretne problemy skórne, regenerację włosów albo odżywienie paznokci. Na szczęście wśród nich jest jeden, który od wielu lat ma miano niezastąpionego naturalnego kosmetyku.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ MIEĆ LŚNIĄCE WŁOSY? SPRAWDŹ NASZE ROZWIĄZANIE NA NATURALNY SZAMPON

A jest nim olej kokosowy. To jeden z uniwersalnych produktów, który posiada wiele dobroczynnych właściwości dla naszej skóry, włosów i paznokci.

Olej kokosowy to kosmetyk, który świetnie sprawdzi się jako alternatywa kremu do rąk, może być stosowany do demakijażu, a nawet zastąpić pastę do zębów. Ale jedną z najważniejszych właściwości jest to, co może sprawić dla naszych włosów.

W małych ilościach olej ten może być stosowany do każdego typu włosów, jednak nie zaleca się korzystania z tego kosmetyku regularnie osobom, których włosy są suche i szorstkie w dotyku. Częste stosowanie olejku kokosowego może sprawić, że staną się one jeszcze bardziej sztywne. Mniejsza elastyczność pasm powoduje ich szybsze uszkodzenia i łamliwość. tłumaczy stylistka gwiazd Cynthia Alvarez.

I dodaje, że uwielbia olej kokosowy za jego wszechstronność. Zachęca też, by włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej, jeśli nasze włosy są delikatne lub średnio grube. Olej kokosowy zawiera w sobie sporą dawkę witamin i kwasy tłuszczowe, które pomagają usuwać zabrudzenia i sebum na skórze głowy, co sprawia, że mieszki włosowe są odblokowane, a włosy mogą rosnąć szybciej.

ZOBACZ TEŻ: CUDOWNE FRYZURY Z APASZKĄ W ROLI GŁÓWNEJ. 6 DZIEWCZĘCYCH STYLIZACJI

Może pomóc Ci z problemem puszących się włosów, ponieważ jest idealnym składnikiem do uzupełnienia wilgoci we włosach wyjaśnia ekspertka. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie, możesz też wypróbować go na rozdwojone końcówki, by włosy wyglądały na odżywione i zregenerowane.

Nie jest tajemnicą, że zbyt agresywne składniki zawarte w kosmetykach mogą podrażnić i wysuszyć skórę głowy oraz pasma na całej długości. Alvarez zaleca w takim przypadku zastosowanie nawilżającej maseczki tuż przed umyciem włosów. Wmasuj olej od nasady aż po same końce, odczekaj kilka minut, a następnie dokładnie umyj włosy.

Olej kokosowy to też świetny kosmetyk, który chroni włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce. To też kosmetyk, który latem zabezpieczy Twoje pasma przed chlorowaną i słoną wodą.

Możesz sięgnąć po olej za każdym razem, gdy poczujesz, że Twoim włosom brakuje połysku. Ale ekspertka Cynthia Alvarez przestrzega przed tym, by stosować go w małych ilościach. Na początku wypróbuj niewielką ilość i sprawdź jak reagują Twoje włosy wyjaśnia.

ZOBACZ TEŻ: JAK STOSOWAĆ SUCHY SZAMPON, BY NIE ODCZUĆ SKUTKÓW UBOCZNYCH

Stosujecie olej kokosowy na włosy?