Sytuacje awaryjne

Stosowanie suchego szamponu jest zdecydowanie niezdrowe dla naszych włosów. Powinnyśmy tego unikać, jednak są sytuacje, w których musimy skorzystać z wyjścia awaryjnego. Jak jednak używać tego produktu, aby uzyskać jak najlepszy efekt? Oto kilka trików!

Jeśli fryzjer za krótko obetnie Twoje włosy, mamy ratunek! Oto trik, który stosowały nasze babcie!

Odległość

Chociaż na opakowaniu suchego szamponu mamy wyraźnie napisane, żeby używać go z odległości 30 cm, niewiele z nas się do tego stosuje. Jednak jest to niezwykle ważne, dzięki temu możemy uniknąć efektu pobielonych włosów. Proszek nie koncentruje się w jednym miejscu, jest równomiernie rozłożony na całej głowie.

Głowa do dołu

Aby odpowiednio unieść włosy u nasady, pochyl się w dół i w tej pozycji aplikuj produkt na włosy. Sprawi to, że będą one delikatnie zmierzwione i odbiją od skóry głowy, dzięki czemu nadasz fryzurze objętości.

Masaż

Tuż po aplikacji produktu powinnaś rozmasować skórę głowy. Pomoże to skrobi wchłonąć sebum. Masaż należy wykonywać do całkowitego wchłonięcia produktu. Często spotykam się z tym, że dziewczyny od razu sięgają po szczotkę, chcąc wyczesać biały proszek, jednak jest to błąd. Przez niego musimy używać więcej produktu!

Internautki znalazły sposób na piękne włosy. Myją je kosmetykiem przeznaczonym do czegoś zupełnie innego

Na rozczesane włosy

Aby zachować objętość, nakładaj produkt na rozczesane włosy. Nie rób tego po aplikacji suchego szamponu – sprawi to, że znów uliżesz włosy.  Po zastosowaniu kosmetyku najlepiej przeczesać delikatnie wierzch włosów i uczesać je w wybraną fryzurę.