Pinterest rządzi się swoimi prawami. W zasadzie nikt nie wie, dlaczego niektóre zdjęcia nagle stają się popularne i w kółko „przypina” je tysiące użytkowników. Niekiedy zdarza się, że propozycje internautów przerażają (utrwalanie makijażu lakierem do włosów? Nie!). Na szczęście najnowsza inspiracja jest naprawdę trafiona. Być może sprawi, że pobiegniesz do najbliższego sklepu ogrodniczego, aby szybko nadrobić straty.

Mowa tu o eukaliptusie zawieszanym pod prysznicem. Popularność tej ozdoby w ciągu miesiąca wzrosła aż o 317 procent! Dlaczego? Nie tylko ze względów estetycznych. Roślina ta jest pełna drogocennych właściwości pielęgnacyjnych i zdrowotnych.

ZOBACZ TEŻ: PO CIĘŻKIEJ NOCY OCZYŚĆ TWARZ ASPIRYNĄ! PRZEPIS NA DOMOWY PEELING I MASKĘ

Gałązki drzewa eukaliptusowego wydzielają cudownie orzeźwiający aromat, a wieszając je pod prysznicem, stworzysz mini-domowe SPA. Ale eukaliptus to nie tylko zapach. Olej z liści eukaliptusa, pobudzany przez parę wodną zadziała korzystnie w trakcie trudnych, ospałych poranków.

Korzystając z tego wspaniałego triku, warto pamiętać, aby na gałązki nie spływała woda. Do wykorzystania jego najlepszych właściwości wystarczy para wodna. To ona wyciągnie dla nas najbardziej aromatyczne substancje. Jeśli nie zdecydujesz się na zawieszenie go pod prysznicem, pamiętaj, że istnieje szereg innych sposób na wdrożenie tej rośliny w codzienną rutynę.

ZOBACZ TEŻ: JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ, KIEDY W OGÓLE NIE MA SIĘ NA TO CZASU ?

Olej eukaliptusowy zmieszany z wodą można wykorzystać do ochłodzenia skóry po opalaniu. Wystarczy zanurzyć ręcznik w miksturze i włożyć go do lodówki. To wspaniała alternatywa dla kosmetyków chłodzących, które nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty.

Spróbujecie?