Wszystkie lubimy produkty less waste, zwłaszcza kosmetyczne, które możemy przygotować w domu. Ostatnio znalazłam przepis na maskę na włosy z kozieradki, której można przygotować więcej i mrozić ją w lodówce.

Niesamowicie lśniące włosy

Pierwsze, co zauważyłam po jej zastosowaniu, to to, jak pięknie lśnią moje włosy. Odbijają światło, dając taki miodowy, złoty błysk. Jest ich także bardzo dużo – maseczka idealna dla osób, które chcą zwiększyć objętość oraz dla przeciwników oklapniętych u nasady włosów. Dzięki ziołom są one puszyste i miłe w dotyku. Minusem maseczki może być to, że trudno ją spłukać, ale można sobie z tym poradzić, wyczesując produkt podczas zmywania. Z tego przepisu wychodzi 4-5 porcji, dla dłuższych włosów będą to 3 porcje.

Włosy a’la Chanel. Piękne upięcie na wiosenny sezon

Działanie oczyszczające

Maseczka działa również oczyszczająco, więc możecie spróbować jej w zastępstwie szamponu! Jeśli pragniecie ograniczyć liczbę używanych kosmetyków, może okazać się, że jest to dla Was wymarzony produkt.

Składniki

50 g mielonej kozieradki

20-30 g cassii

Woda

Kylie Jenner pokazała, jak wyglądają jej włosy podczas KWARANTANNY. Są bardzo krótkie

Sypkie produkty dodajemy do miseczki. Wlewamy około kubka ciepłej wody (ma mieć około 80°C) i blendujemy. Ważne jest to, aby użyć blendera, ponieważ konsystencja maseczki będzie gęsta i trudna do rozmieszania łyżką. Gdy uda nam się uzyskać konsystencję gęstego jogurtu, odkładamy mieszankę na noc. Kozieradka przez ten czas wchłonie wodę, dlatego nie martw się, jeśli rano maska będzie mieć niemalże stałą konsystencję. Ponownie dodajemy wodę i blendujemy. Ilość wody zależy od Twoich preferencji – jeśli lubisz gęste maseczki, możesz dodać jej mniej, a jeśli płynne – więcej. Gotową maseczkę trzymamy na włosach około 45 minut. Pamiętaj, aby ogrzewać głowę, możesz np. założyć wielorazowy czepek i czapkę. Zioła pod wpływem ciepła uwalniają swoje właściwości. Zabieg możesz powtarzać dwa razy w tygodniu.