Uwielbiamy triki, które sprawdzają się u wszystkich kobiet na świecie. Nawet jeśli średnia wychodzi nieco powyżej 50% – i tak uważamy to za sukces. Podobnie jest w przypadku tego upięcia włosów. Na pewno każda z nas kiedyś go próbowała. Nie zawsze wychodzi odpowiednio, bo mimo, że wygląda to prosto, trzeba się trochę napracować, aby osiągnąć zamierzony efekt. Mowa o nisko upiętym kucyku. A oto, jak zrobić go możliwie najlepiej i najszybciej.

ZOBACZ TEŻ: MASZ BAD HAIR DAY? ZOBACZ ŚWIETNE FRYZURY, KTÓRE SPRAWDZĄ SIĘ TEŻ W LENIWE DNI

Jest taka jedna scena w filmie Powiedz Tak gdzie Jennifer Lopez spaceruje po gabinecie lekarskim po omdleniu i natrafia na lusterko. Bohaterka w popłochu stara się ujarzmić swoje poplątane włosy. Co wybiera? Ulizany, nisko upięty kucyk.

Mówi się, że to fryzura, która dodaje kobietom powabu, elegancji oraz sprawia, że wyglądają na… bogatsze. Długo szukałam sposobu na to upięcie, mimo, że bardzo chciałam wyglądać jak JLo w wyżej wspomnianym filmie, to każda próba kończyła się fiaskiem. Albo dodawałam sobie lat, albo wyglądałam jak wszystkie nastolatki w liceum. Nie tego efektu szukałam. Teraz już wiem, że problem leży w dwóch rzeczach: odpowiednim ułożeniu oraz blasku. Na wszystko są jednak sposoby.

Niektóre kobiety mają naturalnie błyszczące włosy – inne wspomagają się keratyną bądź jedwabiem. Ja polecam balsam wygładzający do włosów, który daje podobne wykończenie do tego, jaki osiąga się po keratynowym prostowaniu włosów . Zaleca się, aby najpierw wysuszyć włosy prostym strumieniem z suszarki, kierując go od połowy włosów po końcówki. W ten sposób włosy przestaną się kołtunić i pięknie będą wyglądać w kucyku. Jeśli wstałaś rano i Twoje włosy nie są w najlepszym stanie, potraktuj je na szybko suchym szamponem. Pamiętaj o dokładnym wyczesaniu pyłku. Następnie zbierz je w kucyk tuż nad karkiem i zwiąż gumką bądź wstążką. Jeśli masz dodatkowe 2 minuty, spróbuj delikatnie wywinąć końcówki lokówką bądź prostownicą.

ZOBACZ TEŻ: 10 przykazań pięknych włosów

Jeśli Twoje włosy dzisiaj niekoniecznie przypominają podobizny modelek z salonów fryzjerskich, zmień błyszczące włosy na…. dodatek, który też błyszczy. Teraz bardzo modne są duże spinki z dodatkiem pereł oraz cekinów.

Potrzebujesz dowodu na to, że takie upięcie jest ponadczasowe? Nie ma sprawy – sprawdzał się u JLo tyle lat temu, a teraz królował na wybiegu u Markusa Lupfera oraz Victorii Beckham podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. Czy tego chcemy, czy nie, nisko upięte kucyki wracają. I do tego są takie proste!

Co Wy na to?