Światowy Dzień Ziemi, który każdego roku świętujemy 22 kwietnia to największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie. To również świetny moment, aby każdy z nas zrobił rachunek sumienia oraz zastanowił się, co można zrobić, aby nam oraz naszym pokoleniom żyło się lepiej. Istnieje wiele możliwości, aby wspierać wszelkie instytucje środowiskowe lub też samodzielnie robić małe kroku ku dobru naszej planety. Wystarczy tylko chcieć.

Ta polska marka wynosi ekologię na wyższy poziom. Eliminuje z produkcji dwa problemy ekologiczne na raz

Co zrobić, aby w prosty sposób zadbać o planetę nie tylko w Światowy Dzień Ziemi?

Segreguj śmieci

Zacznij od segregacji śmieci. Praktycznie na każdym osiedlu znajdują się oddzielone kontenery na odpady zmieszane jak również i na surowce wtórne, które mogą być ponownie wykorzystane. Najprostszym krokiem będzie wprowadzenie segregacji na śmieci mokre oraz suche, które później w łatwy sposób możesz rozdzielić do odpowiednich kontenerów.

Zwracaj uwagę na to co kupujesz

Przyjrzyj się swoim codziennym zakupom. Unikaj pakowania owoców oraz warzyw w plastikowe woreczki. Zrezygnuj z picia kawy w kapsułkach, taką samą kawę, a nawet lepszą można pić przygotowaną w ekspresie ciśnieniowym. Herbatę pakowaną w pojedynczych plastikowych torebkach zamień na sypaną. Takich przykładów jest wiele i każdy z nich warto wdrożyć.

Wybieraj produkty wielokrotnego użytku

Takie produkty jak kubek do kawy czy butelki wody w łatwy sposób możemy zastąpić produktami wielokrotnego użytku. Kubek po kawie tylko z pozoru wydaje się być tylko z papieru. W praktyce powleczony jest szkodliwym dla środowiska polietylenem, który rozkłada się do kilku set lat. Zawsze warto mieć pod ręką swój kubek oraz bidon. Są to proste wybory, na które decydujemy się każdego dnia.

Wybieraj marki, które dbają o środowisko

Marka KEVIN.MURPHY od wielu lat wspiera ekologiczne inicjatywy, a do produkcji używa wyłącznie naturalnych, zrównoważonych i odnawialnych składników, którym nie grozi długotrwała niedostępność w przyrodzie. Opakowania wykonane są z tworzywa, papieru lub kartonu pochodzącego z recyklingu. Aby zajmować mniej przestrzeni – także tej na wysypisku – produkowane są opakowania o prostokątnym kształcie. Co więcej, marka KEVIN.MURPHY z dumą współpracuje z The Climate Reality Project przekazując część dochodu ze sprzedaży wybranych produktów. Ich misją jest informowanie społeczeństw o faktach naukowych dotyczących zmian klimatycznych oraz o skutkach tych zmian, a także szukanie rozwiązań tego problemu.

Zużywamy 129 mld maseczek miesięcznie. Naukowcy alarmują: „To tykająca plastikowa bomba”

Z okazji Dnia Ziemi w ofercie hair2go.pl dostępne są 2 limitowane zestawy EARTH DAY:

earth day Hydrate
1

Kevin Murphy Earth Day Refresh Hydrate

234,90 zł

Kup teraz

Earth Day Refresh Hydrate od Kevin Murphy to limitowany zestaw przeznaczony do włosów suchych, zniszczonych oraz pozbawionych blasku. W zestawie znajduje się: Kevin Murphy Hydrate-Me Wash - nawilżający szampon, Kevin Murphy Hydrate-Me Rinse – nawilżająca odżywka, Kevin Murphy Young.Again Dry Conditioner - odświeżająca i nawilżająca odżywka w sprayu.

earth day Angel
2

Kevin Murphy Earth Day Refresh Angel

234,90 zł

Kup teraz

Earth Day Refresh od marki Kevin Murphy to limitowany zestaw stworzony dla właścicielek cienkich i delikatnych włosów, które pragną dodać jej lekkości, objętości lub błyskawicznie je odświeżyć. W zestawie dostępny: Angel Wash – szampon do włosów cienkich i farbowanych, Kevin Murphy Angel Rinse - odżywka do włosów cienkich i farbowanych, Kevin Murphy Fresh Hair – Suchy szampon.