Za nami pierwsze cieplejsze dni. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, jednak prognozy synoptyków nie są zachwycające. Jeszcze przez jakiś czas powinnaś przykładać się do dokładnego suszenia włosów przed wyjściem z domu.

Dla kobiet, które myją włosy rano, suszenie może być nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Mimo pieczołowitego suszenia nie zawsze otrzymujemy pożądane efekty. W poniższym poradniku znajdziesz pięć technik, dzięki którym oszczędzisz czas i wysuszysz włosy w mgnieniu oka.

ZOBACZ TEŻ: CO POMOŻE NA ELEKTRYZUJĄCE SIĘ WŁOSY? OTO KILKA SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW

Pozbądź się nadmiaru wody

Zaraz po wyjściu z wanny spróbuj pozbyć się jak największej ilości wody z włosów. Potrząsaj nimi tak długo, jak to możliwe. Następnie wyciśnij z nich nadmiar wody. Proces ten powtórz dwa razy. Dzięki tej banalnej metodzie skrócisz proces suszenia– tłumaczy fryzjerka Holly Mills.

Postaw na odpowiedni ręcznik

Pokusa wyciśnięcia z włosów każdej kropli jest ogromna, jeśli natomiast przechodzisz do korzystania z ręcznika, pamiętaj, że powinnaś używać go ostrożnie. Zamiast tego który wykorzystujesz do ciała, wybierz taki, który zbudowany jest z mikrowłókien. Styliści fryzur polecają również bawełniane koszulki.

ZOBACZ TEŻ: SALMA HAYEK ZDRADZA, JAK DBA O WŁOSY I DLACZEGO NIGDY ICH NIE FARBOWAŁA

Wykonaj suszenie wstępne

Zanim przejdziesz do wykorzystania najlepszych trików stylizacyjnych, wykonaj suszenie wstępne. W ten sposób usuniesz z włosów nadmiar wilgoci. Proces suszenia poprzez rozdmuchiwanie powinien umożliwić Ci wysuszenie około 60/70 procent włosów– twierdzi Rodney Cutler. Przeczesuj je rękoma od góry do dołu. W ten sposób przyspieszysz suszenie.

Zacznij od końcówek

Ważne, aby nie koncentrować ciepła w jednym miejscu przez długi czas. Włosy powinny być wysuszone dokładnie, jednak istnieje duże ryzyko przesuszenia i zniszczenia włosów. Susz włosy sekcjami. Ciepło rozprowadza się do górnych warstw włosów, dlatego suszenie zacznij od końcówek.

ZOBACZ TEŻ: OTO FRYZURY, KTÓRE BYŁY MODNE, KIEDY TWOJA BABCIA BYŁA NASTOLATKĄ! (FOTO)

Używaj formuł ochronnych

Pomijanie produktów chroniących przed ciepłem to bardzo zła decyzja. Owszem, jeśli zależy Ci na czasie, aplikowanie kosmetyków ochronnych może wydawać się zbędnym etapem. Odpowiednie formuły przyspieszają suszenie i chronią włosy przed nieodwracalnymi uszkodzeniami.