Suchy szampon potrafi uratować poranek, szczególnie kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na kombinowanie i potrzebujemy po prostu szybkiego odświeżenia. I chociaż zazwyczaj używamy go w sytuacjach awaryjnych, okazuje się, że ma on o wiele więcej zastosowań, niż można byłoby przypuszczać.

Wiele osób traktuje suchy szampon jak wielofunkcyjny kosmetyk, który nie tylko odświeża włosy i pomaga zyskać dodatkową objętość, ale także jako produkt do stylizacji włosów.

DIY: REGENERUJĄCA MASECZKA DO WŁOSÓW

Jednym z najczęstszych powodów stosowania suchego szamponu zaraz po umyciu włosów jest to, że delikatne spryskanie nim pasm pozwala na dłużej zachować ich świeżość.

Inną opinią o częstym używaniu suchego jest to, że dzięki niemu fale i loki zyskują subtelny, swobodny wygląd. Pasma włosów pozostają miękkie, a dodatkowo są uniesione od nasady. W przypadku delikatnych włosów suchy szampon można zastąpić olejkami i kremami zapobiegającymi puszeniu się. Szczególnie w dni, kiedy na dworze panuje wilgoć, a kosmyki mają tendencję do delikatnego skrętu. Dzięki temu nie będą obciążone tak jak w przypadku innych kosmetyków do stylizacji.

MOC OLEJKÓW: ODŻYWIĄ I PRZYSPIESZĄ WZROST WŁOSÓW

Wiele osób tłumaczy również częste używanie suchego szamponu jako zamiennik tradycyjnego oczyszczania. A dzięki temu zmniejsza się także częstotliwość używania urządzeń do stylizacji, które uszkadzają strukturę włosów.