Suchy szampon często ratował cię z wielu sytuacji kryzysowych? Nas też i wręcz nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Jednak w imię idei zero waste, której staramy się być wierne, chciałyśmy znaleźć jego ekologiczny zamiennik, pozbawiony chemii i metalowego opakowania.

CZĘSTY SKŁADNIK DOMOWYCH KOSMETYKÓW – CZY NA PEWNO JEST BEZPIECZNY DLA SKÓRY?

Suche szampony są świetnym rozwiązaniem na odświeżenie fryzury w sytuacjach, kiedy nie mamy czasu na wymycie włosów. Pochłaniają sebum, sprawiając, że przetłuszczone kosmyki znów wyglądają świeżo.

Używane zbyt często mogą jednak wysuszyć włosy, jak i skórę głowy. Niestety, problemem jest też ich wydajność, dlatego postanowiłyśmy poszukać ich ekologicznej wersji z naturalnych składników.

DODATEK DO KĄPIELI, MASECZKA I PEELING – POTRZEBUJESZ TYLKO JEDNEGO PRODUKTU

Suchy szampon przygotowany według domowego przepisu jest tani, naturalny i bardzo wydajny, a do jego przygotowania potrzebujesz zaledwie dwóch produktów. W przypadku blondynek – wystarczy jeden.

Wystarczy, że użyjesz mąki ziemniaczanej, skrobi kukurydzianej bądź mąki ryżowej, wmasowując wybrany produkt w skalp. Każdy z wymienionych składników łatwo pochłania wilgoć, przywracając świeżość przetłuszczonym włosom. Z kolei brunetki, do któregoś z wyżej wymienionych produktów powinny dodać łyżkę surowego kakao, które zamaskuje biały proszek.

MASECZKA MŁODOŚCI – PRZYGOTUJESZ JĄ Z JEDNEGO SKŁADNIKA!

Taki szampon zadziała skutecznie, nie podrażniając i nie wysuszając przy tym skóry głowy, a ponadto jest bezpieczny dla środowiska.

Koniecznie wypróbujcie!