Blond włosy potrzebują dodatkowego wsparcia pomiędzy wizytami w salonie fryzjerskim. Magicznym składnikiem, który pomaga szybko odświeżyć kolor i zniwelować żółte akcenty jest fioletowy szampon do włosów. Dzięki niemu można na dłużej zachować czyste, chłodne tonacje i uniknąć pułapki ocieplania się koloru i wybicia miedzianych refleksów. Aby jednak nie przesadzić z efektem srebrzystych włosów i uniknąć pułapki zbyt szarych, mocno popielatych pasm warto zapoznać się ze sztuczką rekomendowaną przez Amandę Lee – stylistkę włosów Hailey Bieber.

 Jak używać fioletowego szamponu? Porada od stylistki włosów Hailey Bieber

Zbyt częste korzystanie z fioletowego szamponu do włosów nie przyniesie niczego dobrego. Co prawda unikniesz żółtych i miedzianych tonacji, ale brak umiaru sprawi, że Twoje pasma zamiast chłodnego blondu staną się siwe, a nawet ciemnoszare. Aby skorygować kolor i uniknąć przesadnego efektu Amanda Lee radzi, aby wymieszać kilka kropel fioletowego szamponu z klasycznym szamponem nawilżającym. Jeśli skorzystasz z szamponu, aby podkręcić kolor, gdy Twoje włosy wcale nie są żółte, mogą zostać przesycone fioletowym pigmentem i przybrać bardziej srebrny, lawendowy odcień, a blond może stracić blask – wyjaśnia stylistka gwiazd.

Stylizacja Hailey Bieber z lat 90. Wybrała taką samą bluzkę jak Rihanna

To dobry patent również dla osób, które sporadycznie sięgają po fioletowy szampon. Połączenie go z innym kosmetykiem sprawi, że zyskasz łągodniejszy efekt, a dodatkowo nie narazisz włosów na zbyt mocne przesuszenie. To jedna z najlepszych domowych kuracji, które pomagają odświeżyć blond i zachować piękny odcień na dłużej.