Blond to jeden z najbardziej wymagających kolorów włosów. Aby pasma pozostały w dobrej kondycji, potrzeba nie tylko regularnych wizyt u stylisty fryzur, ale także drobnych korekt między kolejnymi farbowaniami, by ochłodzić odcień i pozbyć się żółtego pigmentu. Mocne rozjaśnienie wymaga także bardziej uważnego skupienia się na pielęgnacji, by włosy pozostały miękkie i błyszczące.

Stylistka fryzur Nicola Clarke, której klientkami są hollywoodzkie gwiazdy, takie jak: Kate Moss, Cate Blanchett czy też Kate Winslet, zdradza jak uzyskać piękny blond  oraz co zrobić, by dobrać odpowiedni odcień, pasujący do typu urody. W wywiadzie dla zagranicznego portalu Byrdie Clarke podzieliła się profesjonalną wiedzą na temat koloryzacji i rozjaśniania pasm. Wystarczy zastosować się do 5 prostych kroków, by znaleźć kolor idealny.

Szokująca metamorfoza Britney Spears. Ma teraz ciemne włosy

Krok 1 – karnacja

Odcień skóry to jeden z najważniejszych czynników, które powinny być brane pod uwagę podczas koloryzacji. Uwielbiam chłodne, jasne odcienie włosów zestawione z platynowym blondem – wyznaje Clarke. To koloryzacja inspirowana skandynawskim typem urody, którą uwielbia m.in. Cate Blanchett.

Dla osób o nieco ciemniejszej karnacji, wpadającej w oliwkowe tonację świetnie sprawdzi się balayage. Pozwala to uzyskać bardziej naturalny efekt pasm rozjaśnionych słońcem.

W przypadku ciemnej karnacji, całościowe rozjaśnienie i jednolita koloryzacja nie będzie najlepszym wyborem. Polecam dodanie nieco ciemniejszego odcienia przy nasadzie i stopniowe rozjaśnienie na całości.

Krok 2 – konsultacja ze stylistą

Podczas wizyty u stylisty fryzur bardzo ważnym czynnikiem jest porozumienie, które pomoże osiągnąć oczekiwany efekt. Dobranie odcienia blondu pasującego do karnacji jest ważne, ale kolor musi pasować do stylu i podkreślać osobowość. Porozmawiaj z fryzjerem o swoich nawykach pielęgnacyjnych, stylizacji włosów, ale też o tym jak na co dzień się ubierasz i malujesz. To wszystko składa się na dobór odcienia idealnego.

Kasztanowy – koloryzacja inspirowana jesienią

Krok 3 – Przygotuj zdjęcia

Wybierając się do salonu, weź ze sobą zdjęcia fryzur, które podobają Ci się najbardziej. Czasem ciężko jest dokładnie opisać efekt koloryzacji, który chce się osiągnąć. Bazując na fotografiach, o wiele szybciej uda Ci się porozumieć ze swoim stylistą.

Krok 4 – bądź cierpliwa

Jest spora różnica między dodaniem kilku refleksów, które rozświetlą kolor, a całościowym rozjaśnieniem. Jeśli chcesz, by pasma pozostały w dobrej kondycji, musisz pamiętać o tym, że uzyskanie platynowego odcienia włosów wymaga czasu. Musisz dać czas swojej fryzjerce – będzie to co najmniej kilka miesięcy, a w przypadku bardzo ciemnych włosów, nawet rok – wyjaśnia Clarke.

Disco Curls: nowy pomysł na kręcone włosy, który wyprze beach waves

Krok 5 – bądź otwarta na zmiany

Kiedy osiągniesz upragniony efekt, a Twoje włosy będą jasne i błyszczące, drobne zmiany tonacji staną się dla Ciebie świetną zabawą. Podczas jesiennych i zimowych miesięcy możesz spróbować nieco chłodniejszych odcieni, wpadających w szare tonacje, a kiedy nadejdzie wiosna skusić się na delikatne wrzosowe odcienie.