Suchy szampon to cichy bohater każdej kosmetyczki. Nie zapominajmy, że istnieje coś takiego jak przedobrzenie. Zwłaszcza jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji włosów, które to oczywiście należy myć regularnie. Suchy szampon powinien być traktowany w taki sam sposób, w jaki traktuje się perfumy- nie jako substytut mycia, ale jako sposób na nadanie ostatniego szlifu.

Aby poznać najlepsze sposoby odpowiedzialnego stosowania suchego szamponu, zgromadziłyśmy dla Was kilka wskazówek beauty ekspertów, którzy z suchymi szamponami pracują na co dzień. Jesteście ciekawe?

ZOBACZ TEŻ: NIE MASZ POD RĘKĄ SUCHEGO SZAMPONU? ZASTĄPISZ GO TYM PRODUKTEM!

Stylista włosów rodziny Kardashian-Jenner zaleca dozowanie suchej pianki najpierw na dłonie. Uformowanie z niej kulki wielkości piłeczki do ping-ponga zemulguje formułę. Suchą piankę stosuj na włosy podzielone na sekcje i na końcu wmasuj w skórę głowy. W ten sposób przedłużysz świeżość swoich włosów nawet do trzech dni!

W przypadku wyjątkowo cienkich włosów, założyciel marki R+CO, Garren zaleca stosowanie suchego szamponu w proszku. Jeśli chcesz dodać objętości włosom, po prostu wstrząśnij butelką i aplikuj go bezpośrednio na włosy. Tego typu formuła sprawdzi się też w przypadku włosów krótszych.

Suche szampony opracowane z półprzezroczystej skrobi i jedwabiu z bambusa, pomagają we wchłanianiu olejów, zatem sprawdzają się na tych najbardziej tłustych włosach. To wspaniałe rozwiązanie dla kobiet, które są aktywnie fizycznie. Szampon Oribe Gold Lust Dry Shampoo ma również wspaniały zapach!

ZOBACZ TEŻ: NA TEN SZAMPON CZEKA PONAD 2000 OSÓB! LISTA OCZEKUJĄCYCH WCIĄŻ ROŚNIE!

Wiele kobiet sądzi, że suche szampony są uniwersalne. W rzeczywistości każdy suchy szampon ma inny poziom aktywnych substancji czyszczących, co wpływa na ilość wchłanianego oleju. Aby uzyskać najlepszy poziom oczyszczania, wybieraj szampony dostosowane do Twojego typu włosów.