Na pewno słyszałaś o fantastycznych właściwościach oleju kokosowego. Gwiazdy i celebrytki promowały jego niezwykły wpływ nie tylko na skórę, ale i zęby, paznokcie oraz włosy. Nie było dnia, abyśmy nie dowiadywały się o nowych sposobach na wykorzystanie oleju kokosowego. Wygląda na to, że czasy te mijają bezpowrotnie.

Cudowny produkt XXI wieku zaczął tracić blask. Ostatnie informacje mogą być ostatecznym gwoździem do trumny produktu okrzykniętego jednym z najlepszych superfood świata. O co chodzi? Już spieszymy z tłumaczeniem.

ZOBACZ TEŻ: UŻYWASZ OLEJU KOKOSOWEGO, BO JEST ZDROWY? UWAŻAJ! JEST BARDZIEJ SZKODLIWY…

Oleje do włosów – a zwłaszcza olej kokosowy – mają tendencję do przedostawania się do każdej niewielkiej dziury w trzonie włosa. Skutkuje to ukryciem prawdziwego problemu. Olej kokosowy działa natychmiastowo jednak nie wpływa na prawdziwą przyczynę problemu– tłumaczy dermatolog Ross Charles.

Okazuje się, że kiedy włosy potrzebują nawilżenia, nie należy aplikować na nie oleju kokosowego. Zamiast pomagać w odbudowie ich struktury proteinowej, wzmacniać i walczyć z łupieżem, ten wypycha wodę, powodując jednocześnie znaczne pogorszenie ich stanu.

ZOBACZ TEŻ: MASKA DO WŁOSÓW – CAŁE ŻYCIE ROBIŁAŚ TO ŹLE! (FOTO)

Stosujecie maseczki z oleju kokosowego?